Trzeba przyznać, że na półkach sklepowych z produktami mącznymi wieje nudą. Producenci mąki upatrzyli sobie wizerunek poczciwej babuni zagniatającej ciasto, czy wiatraków, które mają nas naprowadzić na skojarzenie – kiedyś tak się właśnie w pocie i trudzie produkowało mąkę. Podczas ostatnich zakupów, szukając min. idealnej mąki do naszego ciasta smętnie przebiegałam wzrokiem po tych „babcinych” produktach. Nagle, ku mojemu zaskoczeniu jedna z półek przywitała mnie feerią tęczowych kolorów. TO TA radośnie puszczała do mnie oko z designerskich, kolorowych opakowań.

Z dużą radością witamy w naszym Plebiscycie Influencer’s TOP 2019 najmodniejszą mąkę TO TA z młynów K.W.S. Żabczyńscy.

TO TA szturmem zdobywa ogólnopolski rynek detaliczny, a co warte podkreślenia jest również dostarczana do znanych, najlepszych zakładów i piekarni na Mazowszu oraz Lubelszczyźnie.

Historia „K.W.S. ŻABCZYŃSCY” sięga 1942 roku, kiedy to wybudowany został młyn w Łaskarzewie przez Rafała Żabczyńskiego. Młyn posiadał moc przerobową 10 ton, co w ówczesnych czasach było niebagatelnym wynikiem. Przez lata młyn przechodził szereg modernizacji, dzięki czemu w roku 1998 osiągnął siłę produkcyjną aż 100 ton dobowo!

Mąka TO TA

Mąka TO TA

Obecnie młyny Żabczyńscy znajdują się w Łaskarzewie, Łukowie – są to młyny pszenne, a młyn żytni – w Stoczku Łukowskim. Pod potrzeby marki TOTA zostały zakupione najnowocześniejsze szwajcarskie maszyny. W chwili obecnej są w stanie przetworzyć 500/ton zboża na dobę.

Dzięki uporowi i pomysłowi właściciela powstała szeroka gama produktów pod marką „TO TA”: mąka pszenna typ 450, 500, 750; mąka żytnia pełnoziarnista, żytnia 2000, żytnia razowa; mąka orkiszowa pełnoziarnista, a także mąka krupczatka oraz kasza manna i otręby pszenne. Nowością wprowadzaną w ostatnim czasie jest mąka na pizzę, w opakowaniach 10 kg, które są przede wszystkim dedykowane dla segmentu HoReCa.


Misją K.W. S. Żabczyńscy jest współudział w tworzeniu posiłków, bez względu, czy jest to mała kuchnia na południu kraju, czy też duży zakład produkcyjny na północy.

Chcemy udostępniać, szerzyć oraz popularyzować smaczne posiłki adekwatne do otaczającej nas rzeczywistości, pory roku, pogody. TOTA daje więcej możliwości na pogodne, zdrowe i szczęśliwe życie, dbając równocześnie o racjonalne wykorzystanie czasu niezbędnego do prowadzenia zdrowego stylu życia” – mówi nam właściciel firmy.

Każda dostawa zboża przechodzi przez proces szczegółowej kontroli jakościowej w naszym laboratorium. Własne centrum badawcze to gwarancja pewnej kontroli przy dostawie. W zakresie badań laboratoryjnych firma współpracuje również z niezależnymi, światowymi firmami.

Firma prowadziła sprzedaż mąki głównie do odbiorców hurtowych, a także bezpośrednio do zakładów produkcyjnych we wschodniej części Polski.

W 2017 roku zdecydowano o wprowadzeniu gamy produktów pod marką „TO TA” w małych opakowaniach 1 kg i 5 kg. Mąka pszenna typ 450, 500, 750; mąka żytnia pełnoziarnista, żytnia 2000, żytnia razowa; mąka orkiszowa pełnoziarnista, a także mąka krupczatka oraz kasza manna i otręby pszenne – zostały wyróżnione.

Mąki TOTA nagrodzona została godłem „Polska Jakość 2018”.

Wyróżnienie przyznano ze względu na 100 % kapitał polski, pochodzenie zbóż z Lubelszczyzny i Zamojszczyzny, świetny stosunek bardzo dobrej jakości do ceny, czysty produkt bez ulepszaczy – o czym świadczy specyficzny, naturalny kolor produktu, a także wyjątkowy smak przyrządzonych potraw.

Nas mąka TO TA oczarowała tęczowym designem opakowań, ale i prostotą wyboru. Każdy kolor charakteryzuje inny rodzaj czy typ mąki. Już nie musimy doczytywać małym drukiem. Przemyślane opakowanie mąki TO TA załatwi to za nas.

U nas TO TA wystąpiła w przepysznym cieście drożdżowym. Dla Was mamy inny przepis, z którego będziemy również przygotowywali niesamowity Quiche z mąki pszennej 750.

Składniki:

Ciasto:

2 szklanki mąki pszennej TOTA typ 750

1 kostka masła (200 g)

1 jajko

1 żółtko

1 łyżeczka proszku do pieczenia

sól, pieprz

Farsz:

około 400 g świeżych liści szpinaku

około 300 g pomidorków koktajlowych

400 ml jogurtu naturalnego

2 jajka

1 cebula

2 ząbki czosnku

opcjonalnie: bazylia, natka pietruszki

1 łyżka oleju

Wykonanie:

KROK 1

Mąkę przesiej na blat, dodaj proszek do pieczenia, sól, pieprz, posiekane w drobną kostkę, schłodzone mało oraz jajko i żółtko. Zagnieć energicznie ciasto. Uformuj z niego kulkę, włóż do lodówki na około 30 minut.

KROK 2

Na patelni rozgrzej olej. Drobno posiekaj cebulę, zeszklij na rozgrzanym oleju, ostudź. W misce wymieszaj jogurt naturalny z jajkami. Następnie dodaj zeszkloną cebulę, przeciśnięty przez praskę czosnek, przekrojone na połówki pomidorki koktajlowe, oraz szpinak. Dopraw solą i pieprzem i wszystko wymieszaj.

KROK 3

Schłodzone ciasto rozwałkuj na grubość około 0,5 cm. Wyłóż nim dno i boki brytfanki na tartę. Wstaw do piekarnika nagrzanego do 180C i zapiecz przez około 6 minut. Wyjmij ciasto z piekarnika, wyłóż na nie przygotowany farsz i ponownie wstaw do piekarnika. Piecz dodatkowo około 30 minut. Przed podaniem możesz udekorować quiche natka pietruszki lub bazylią.

www.tota.pl

Social media: fb/polskamakatota

artykuł powstał we współpracy z marką TO TA