27 marca w topowej restauracji Signature w Warszawie, przy Poznańskiej 15 odbyła się już kolejna odsłona projektu Signature Gwiazd. Na kolację inaugurującą wprowadzenie dania Anity Lipnickiej i Marka Graya oraz Szefa Kuchni Wojciecha Kiliana przyszło wiele gwiazd i bliskich. Wszystkie dania dla zgromadzonych gości zostały przygotowane przez parę, a wśród nich danie główne grillowana ośmiornica, która jest już dostępna w restauracyjnym menu.

Ten wieczór w restauracji Signature należał zdecydowanie do wyjątkowych. Lekka, przyjemna i elegancka czwarta odsłona Signature Gwiazd zebrała po raz kolejny wspaniałych gości i partnerów jak Longines i Instax. Goście zebrani w hotelowym patio H15 Boutique Hotel na części oficjalnej, udali się na kolację by jako pierwsi degustować dania przygotowane przez parę. Wśród nich byli: Natalia Kukulska z Michałem Dąbrówką, Małgorzata Socha, Anita Sokołowska, Borys Szyc i Justyna Nagłowska, Omena Mensah, Katarzyna Zielińska, Anna Zejdler – Ibisz.

Mark Gray, Anita Lipnicka, Borys Szyc, Małgorzata Socha, Anita Sokołowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Borys Szyc, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Małgorzata Socha, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

“Cudowna przygoda! Gotowanie to magia. Podobnie jak muzyka i sztuka. Gwiazdą wieczoru została ośmiornica grillowana. Jej historia ma swoje korzenie na greckiej wyspie, gdzie pobraliśmy się na plaży. To było nasze danie ślubne, podane w tawernie. Pomyśleliśmy, że mamy już dość zimy i zaserwujemy coś, co będzie się kojarzyło ze słońcem, z latem, z morzem. Przyznam, że modyfikowaliśmy je na wiele sposobów tak, by podczas kolacji było perfekcyjne. Oboje uwielbiamy jeść i kochamy podróże, a te najlepiej smakują od kuchni” – mówi Anita Lipnicka

Wisienką na torcie owego wieczoru był kameralny koncert Anity Lipnickiej. Po daniu głównym wszystkich zebranych zaproszono na patio na którym Anita zaśpiewała dla swoich gości kultowe utwory a wśród nich „piosenkę księżycową” , którą wyjątkowo zadedykowała Borysowi Szycowi.

„ Dania Małgosi Sochy, Anita Sokołowskiej i Borys Szyca cieszą się ogromną popularnością, myślę, że teraz i danie Anity Lipnickiej i Marka Graya uzyska olbrzymie uznanie wśród naszych gości” mówi Marcin Mazur,dyrektor spółki zarządzającej restauracją

Anita Lipnicka, Mark Gray, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Danie pary dostępne już w menu Signature to:

Ośmiornica z ziemniakiem, cimichurri i avocado

 

Signature Restaurant, ul. Poznańska 15 ,

artykuł we współpracy z Signature Restaurant