Zmęczeni pracą i nawałem obowiązków postanowiliśmy wyjechać na wymarzony weekend. Wahaliśmy się między Krakowem, a Sopotem. Wygrała tęsknota za morzem, piaskiem i kontaktem z naturą. Sopot. To styl sam w sobie. Styl spędzania wolnego czasu, delektowania się pięknem architektury, wszechobecnej kultowości. Przeglądając oferty noclegu na jednym z portali, trafiliśmy na Willę Deco. Jak się szybko okazało był to doskonały wybór.

Willa Deco to miejsce z niezwykłym klimatem. W 1919 roku przedsiębiorca niemiecki Berrn Bauer zakupił niezwykle urokliwie położoną parcelę na zakończeniu jednej z najstarszych Sopockich ulic, Cecylienstrasse (obecnie Józefa Czyżewskiego). Na tym terenie, wcześniej należącym do Dworu Sierakowskich postanowił zbudować całoroczną willę na potrzeby swojej rodziny…

Budynek w którym mieści się obecnie WILLA DECO został zbudowany w 1921 roku. Styl architektoniczny budynku jest niezwykle interesujący, z powodu przenikających się wzajemnie cech architektury willowej początku XX wieku z elementami modernistycznymi. Pierwotny układ funkcjonalny willi dostosowany był do potrzeb jej użytkowników.W budynku zaprojektowano trzy wejścia od frontu – wejście letnie przez drewnianą werandę, od strony wschodniej – wejście używane głównie zimową porą i wejście dla służby i pomocy kuchennej od tyłu budynku.Na parterze znajdował się salon, jadalnia, kuchnia i toaleta. Na piętrze zlokalizowano sypialnię właścicieli połączoną bezpośrednio z obszerną łazienką oraz pokoje dla dzieci i opiekunki. W piwnicy znajdowała się pralnia oraz kilka pomieszczeń magazynowych na opał i przechowywanie żywności.Willa Deco położona jest w idealnym i cichym miejscu otoczonym zielenią. Zaledwie 3 minuty spacerem od słynnego Monciaka i sopockiego molo. Właściciele dbają o gości z niezwykłą starannością. Zwracają uwagę detale wystroju wnętrz. Urokliwa porcelana, miłe dodatki, sprawna i przemiła obsługa. Tylko zobaczcie!

Willa Deco

Willa Deco

Na miejscu czekał na nas przepięknie urządzony pokój z olbrzymim balkonem otoczonym cudownymi drzewami. Zza okien dobiega szum morza!

Do dyspozycji gości jest 9 apartamentów, każdy z nich został urządzony z niezwykłą dbałością o szczegóły. Stylistyka apartamentów jest różnorodna; Lawendowy, Pomarańczowy, Waniliowy, Cytrynowy i Miętowy. Każde z nich wyposażone jest w aneks kuchenny, stół jadalny, fotele i łóżka brytyjskiej firmy Hypnos. Dla gości przewidziano miejsca parkingowe.

W ofercie Willi Deco są śniadanie serwowane bezpośrednio do pokoju na stolikach śniadaniowych. Do wyboru mamy bogate zestawy śniadaniowe uzupełnione o dodatkowe składniki. Nam szczególnie do gustu przypadł omlet z warzywami i jajecznica na maśle oraz świeży łosoś podane z sokiem pomarańczowym.

Jesteśmy absolutnie zachwyceni tym miejscem! Do tej pory jadąc do Sopotu korzystaliśmy z różnych apartamentów. Nigdzie nie zostaliśmy jednak tak ugoszczeni jak w Willi Deco. Polecamy z czystym sercem pobyt tutaj. Jesteśmy pewni, że już niedługo będziemy tam ponownie!