Nowa, polska marka kosmetyków naturalnych Uzdrovisco, wkroczyła na rynek z prawdziwą rewolucją. Miło nam poinformować, że właśnie została nominowana w plebiscycie Influencer’s Top 2019 z produktami: całodniowy krem nawadniający i roślinna maska nawilżająca.

Choć rokitnik jest bardzo popularny i jego obecność w kosmetykach jest pożądana, to epigenetyczny ekstrakt z nasion tej rośliny nie był do tej pory znany i wykorzystywany.

Dlaczego? Jego pozyskanie nie jest proste, gdyż frakcja go zawierająca stanowi niewielki udział w nasionach. Jest niczym prawdziwy diament. Niezwykle cenny dla naszej skóry, bo działa precyzyjnie na poziomie komórkowym, aby skutecznie chronić, pobudzać i zabezpieczać przed przenoszeniem uszkodzeń. Dzięki niemu nie pozostawiają śladu w komórkach. Ale jest o wiele więcej! Bo tak precyzyjne działanie przekłada się na ponadprzeciętne efekty poprawy jędrności i gęstości skóry!

Ekstrakt:

  • ujędrniania +18%*
  • zwiększa gęstość skóry +26%*
  • wzmacnia jej struktury,
  • chroni,
  • zapobiega przyspieszonemu starzeniu!

*w badaniach instrumentalnych, po 56 dniach stosowania produkty z tym ekstraktem w zalecanej dawce

To właśnie rokitnik, stał się sercem kremu nawadniającego i roślinnej maski nawilżającej z serii rokitnik. Gwarantuje doskonałą pielęgnację i dodatkowy bonus zarówno cerze młodej jak i tej dojrzałej!

A co z nawilżaniem? Zapewnia je cały arsenał superskładników naturalnych.

W kremie nawadniającym znajdziecie:

Selektywne mikroalgi (100% zalecanej dawki) – ultranawilżające, zaawansowane reaktywatory epidermalnego kwasu hialuronowego. Przywracają prawidłowe nawilżenie, wpływają na dobre funkcjonowanie skóry, stymulują produkcję ceramidów i odbudowują NMF (naturalny czynnik nawilżający). Silnie, wielopoziomowo nawilżają (w badaniach porównawczych wypadają nawet lepiej od czystego kwasu hialuronowego!)

Trehaloza (100% działającej dawki) – naturalny disacharyd, który silnie ochroni proteiny przed uszkodzeniami, utrzymuje prawidłowe nawilżenie i hamuje degradację lipidów. Wzmacnia barierę naskórkową i indukuje proces sprzątania komórkowego (odkrycie uhonorowane nagrodą Nobla), przedłużając życie komórek. Ciekawostka: trehaloza stosowana jest m.in. w kroplach nawilżających na zespół suchego oka.

Kwas hialuronowy – naturalnie występuje w skórze. Jest niczym „zbiornik” na wodę. Silnie ją zatrzymuje, dba o prawidłowe uwodnienie białek, wpływa na jędrność, elastyczność, miękkość i wygładzenie.

W kremie znajdziesz także: skwalan, masło Shea i inne naturalne emolienty.

Krem pięknie pachnie, łatwo się rozprowadza i szybko wchłania pozostawiając skórę świeżą i matową, dzięki czemu makijaż nanosi się bezproblemowo i długo pozostaje na swoim miejscu.

Roślinna maska nawilżająca

Poza ujędrniającym ekstraktem epigenetycznym z rokitnika, jest dla skóry źródłem składników o silnym działaniu nawilżającym i lipidowych wzmacniaczy jak glukonolakton, algi, wit. E i hemiskwalan, które razem dają efekt skutecznego nawodnienia skóry.

Znajdziecie w niej także olej migdałowy, olej buriti, odświeżającą i rewitalizującą żółtą glinkę oraz drugie działanie aktywne – ujędrnienie i zwężenie porów skóry! Tak bowiem działa ekstrakt z koniczyny, który został zastosowany w bardzo wysokiej dawce.

Wszystkie produkty marki Uzdrovisco są przygotowywane w zgodnie z najnowszą normą o kosmetykach naturalnych i surowcach pochodzenia naturalnego ISO 16128. Nie zawierają parabenów, silikonów, sztucznych barwników, PEG i PPG, składników pochodzenia zwierzęcego (100% vegan).

Więcej o produktach znajdziesz na www.uzdrovisco.com

artykuł powstał we współpracy z marką Uzdrovisco