Kolejne oczyszczacze powietrza Philips: AC4550, AC4558, AC5659 i AC6608 otrzymały rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Badania potwierdzają, że osiągana dzięki nim redukcja stężeń zanieczyszczeń jest istotna i oczyszczacze pomagają łagodzić objawy alergii.

Sezon pylenia trwa w najlepsze, więc jeśli w Twoim otoczeniu są alergicy, to warto zaopatrzyć się w sprawdzony oczyszczacz powietrza, który pomoże zmniejszyć objawy alergii. Zastanawiasz się, jaki model wybrać? Polskie Towarzystwo Alergologiczne przyznało swoją rekomendację kolejnym oczyszczaczom powietrza Philips. Teraz mają je oczyszczacze: AC2887, AC3256, AC2889, AC3259, większe modele AC5659 i AC6608 oraz nowości AC4550 i AC4558. Każdy rekomendowany oczyszczacz został przebadany w niezależnych ośrodkach alergologicznych, możesz więc mieć pewność ich bezpieczeństwa dla alergików. Polskie Towarzystwo Alergologiczne ocenia, że wymienione oczyszczacze powietrza Philips wpływają pozytywnie na jakość powietrza w pomieszczeniach, w których są stosowane, a osiągana redukcja stężeń zanieczyszczeń jest istotna i w związku z tym może powodować złagodzenie objawów alergicznych u osób przebywających w tych pomieszczeniach.

Urządzenia są również certyfikowane przez Fundację Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF), która testuje i przyznaje certyfikaty produktom i usługom przyjaznym alergikom. Także na podstawie przeprowadzonych przez ECARF badań klinicznych u osób cierpiących na alergię pyłkową, które używały oczyszczaczy powietrza Philips, można było stwierdzić mniejsze objawy, takie jak: kichanie, łzawienie, zaczerwienienie oczu, świąd nosa, świąd skóry i katar1. Ponadto oczyszczacze powietrza Philips posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

Wszystkie modele oczyszczaczy Philips bazują na naturalnych metodach oczyszczania, a przy tym skutecznie usuwają 99,97% cząsteczek wielkości od 0,003 um w tym, pyłki, kurz, roztocza, sierść zwierząt domowych, zarodki pleśni, wirusy i bakterie, PM10 i PM2,5. Urządzenia mają również specjalnie opracowane tryby automatyczne, w tym wyjątkowo czuły tryb antyalergenowy zaprojektowany z myślą o skuteczniejszym usuwaniu typowych alergenów. Gwarantuje to oddychanie zdrowszym powietrzem nawet w newralgicznym dla alergików okresie pylenia.

Oczyszczacze posiadają porównywalny czułością wykrywania do profesjonalnych czujników, który precyzyjnie wykrywa nawet najmniejsze zmiany cząsteczek w powietrzu i błyskawicznie na nie reaguje, automatycznie oczyszczając powietrze. Ponadto czujnik na bieżąco informuje o jakości powietrza dzięki 4-stopniowemu wskaźnikowi kolorów oraz podając poziom PM2,5 wskaźnik stężenia szkodliwych gazów i alergenów lub wskaźników alergenów AI (w zależności od modelu) numerycznie. Dzięki temu zawsze masz kontrolę nad powietrzem w Twoim domu.

1 Test kliniczny przeprowadzony na oczyszczaczach powietrza Philips przy użyciu pyłków traw, Bergmann; sierpień 2015.

artykuł powstał we współpracy z marką Philips