Żyjemy w czasach, w których normą jest zanieczyszczone powietrze. Jak zatem sobie radzić. Przyznajemy, że na początku roku myśleliśmy o tym, żeby kupić nawilżacz powietrza. Kierowaliśmy się tutaj opinią znajomych, którzy przekonywali o jego zaletach. Zgłębiając temat bardziej okazało się, że bardziej potrzebujemy jednak oczyszczacza powietrza. To nowa przynajmniej dla nas kategoria w przedmiotach gospodarstwa domowego…

Jak działa oczyszczacz powietrza i czym powinniście kierować się przy jego zakupie? Pomożemy Wam rozjaśnić temat:)

Oczyszcza powietrza najprościej pisząc:) zasysa powietrze i odfiltrowuje z niego zanieczyszczenia. Dzięki temu możemy cieszyć się świetnym powietrzem w domu. Ważne, żeby przed zakupem określić sobie:

– do jakiego powietrza potrzebujemy oczyszczacz

– jaki będzie metraż pomieszczenia, w którym będzie się znajdował

– czy w domu mamy alergików, zwierzęta, osoby palące, dzieci, suche powietrze

-jakie są wymiary pomieszczenia

– jaka jest wysokość pomieszczenia

Przykładowo: wybierając urządzenie zawsze bierz pod uwagę, w jakim pomieszczeniu będzie stało. Ściany, korytarze i inne bariery sprawiają, że przepływ powietrza jest ograniczony, a zatem utrudniony będzie też dopływ powietrza oczyszczonego. Jeśli będzie to sypialnia – ważne, żeby urządzenie było ciche, jeśli duży pokój – bardzo ważna będzie wydajność oczyszczania.

To, jakie urządzenie będzie najlepsze, zależy od potrzeb Twoich i domowników. Jeśli masz dziecko, przydatna będzie funkcja blokady rodzicielskiej, dzięki której pociecha nie zmieni ustawień oczyszczania. W mieszkaniu osób posiadających zwierzęta lub palących najlepiej sprawdzi się oczyszczacz o wysokiej wydajności. Alergicy również potrzebują oczyszczacza o większej wydajności, jednak pomocny dla nich będzie też specjalny dedykowany tryb antyalergiczny oraz wskaźnik poziomu alergenów. Z kolei jeśli odczuwasz dyskomfort związny z suchym powietrzem, najlepiej sprawdzi się oczyszczacz z funkcją nawilżania.

Jednym z najważniejszych parametrów oczyszczacza jest CADR (Clean Air Delivery Rate), obliczany na podstawie powierzchni i objętości pomieszczenia. CADR służy do pomiaru skuteczności oczyszczania – im wyższy CADR, tym szybciej powietrze zostanie oczyszczone. Na podstawie podanych poniżej parametrów obliczymy, w jakim czasie dane urządzenie oczyści powietrze w Twoim pomieszczeniu.

My zdecydowaliśmy się na urządzenie marki Philips. Zapytacie dlaczego?

Ponieważ w sposób łatwy i prosty ma na stronie producenta można wypełnić rodzaju ankietę, która po odpowiedzi na pytania- pozwala od razu dobrać odpowiednie urządzenie dostosowane do naszych wymagań. Dzięki temu zaoszczędzamy czas na wędrówkę po sklepach!

Nasz wybór padł nam urządzenie PHILIPS AC3259/10.

Już po kilku godzinach zauważamy różnicę w powietrzu. Po czym to zauważamy? Nie uwierzycie, po pierwsze odblokowuje się nos( już nie mówimy przez niego:) Powietrze jest lżejsze. Oczywiście nie rezygnujemy z wietrzenia pomieszczenia, ale tylko wtedy, gdy jakość powietrza na zewnątrz jest odpowiednia. Co ważne po kilku dniach zauważamy również poprawę w jakości snu. Do tej pory myśleliśmy, że zatoki mamy zapchane, a teraz ten problem znika! Może to nie zatoki, a słabe powietrze! Jeszcze większą różnicę poczują zapewne osoby cierpiące na alergię, bo oczyszcza Philips jest im specjalnie polecany  i posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Samo urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. Posiada kolorystyczny wskaźnik LED, który zmienia kolory w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz ma też wskaźnik numeryczny. Przy rozpoczęciu pracy wskazywał zwykle kolor czerwony, co świadczy o zanieczyszczonym powietrzu w domu, po chwili upływem zmieniał kolor na niebieski, co oznaczało poprawę. Oczyszczacz Philips oczyszcza powietrze w sposób automatyczny, więc można mieć pewność, że powietrze w domu jest zawsze dobrej jakości.

Urządzenie jest funkcjonalne, posiada uchwyt, dzięki czemu można go łatwo przenieść i postawić w dowolnym miejscu w domu. Dodatkowo oczyszczaczem AC3259 można sterować za pomocą aplikacji AirMatters, która pokazuje jakość powietrza w domu i na zewnątrz. Alergicy znajdą tam też prognozę oraz dane historyczne!

Jak myślicie jakie jest pierwsze pytanie naszych gości, którzy nas odwiedzają? Czy urządzenie jest ciche? Odpowiadamy: TAK

Podsumowując urządzenie jest bardzo przydatne w domu i już nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez niego! Na teraz polecamy go zwłaszcza alergikom, a za parę miesięcy będziemy testować go w sezonie smogowym.

artykuł powstał w konsultacji z marką Philips