Catering dietetyczny z roku na rok poszerza grono odbiorców. Wszystko to za sprawą stale pojawiających się nowych firm zajmujących się tym zagadnienie. Jak i tym, że te, które do tej pory funkcjonowały jedynie w dużych aglomeracjach obecnie otwierają filie w mniejszych miejscowościach. Dzięki temu coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się, czy skorzystać z diety pudełkowej. Poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy składaniu zamówienia.

Dieta pudełkowa – na czym polega

Dieta pudełkowa to rozwiązanie oferowane przez wiele firm zajmujących się dostawami cateringowymi. Polega ona na dostarczaniu pod wskazany przez klienta adres paczek z posiłkami. Taka dostawa ma zazwyczaj miejsce w godzinach porannych, tak by zamawiający mógł rozpocząć dzień od pożywnego śniadania. Paczki dostarczane są przez cały okres trwania umowy. Ta może zostać podpisana na prawie dowolną długość. Zazwyczaj najkrótszy z nich wynosi tydzień. Przyjmuje się, że średnio klienci korzystają z diety pudełkowej przez kilka miesięcy.

Fit catering – jak wybrać odpowiedni zestaw

Firmy oferujące rozwiązanie jakim jest dieta pudełkowa zadbały o to, by w ich ofercie znalazło się kilka rodzajów diet. Najczęściej wybierać można spośród trzech opcji. Pierwsza będzie skierowana do najszerszego grona osób, które nie mają sprecyzowanych wymagań. Druga zostanie przeznaczona dla wegetarian lub wegan. Trzecia może np. nie zawierać ryb. Dzięki takim wariantom każdy może wybrać rodzaj dań, który będzie najlepiej odpowiadał jego gustom smakowym, a także alergią, czy przekonaniom np. co do spożywania produktów mięsnych. Kolejną kwestią, którą zamawiający musi wziąć pod rozwagę jest ilość dziennie dostarczanych posiłków. Dietetycy zalecają, by każdy spożywał pięć posiłków dziennie. Porcje mają być mniejsze, ale częstsze. Jednak niekiedy można się spotkać z dietą pudełkową opierająca się na trzech posiłkach. Wówczas zamawiający powinien dwa pozostałe uzupełnić we własnym zakresie. Następny wariant dotyczy kaloryczności dań. Fit catering nie zawsze musi oznaczać dietę odchudzającą. Właśnie dlatego firmy oferują kilka wariantów kaloryczności. Z zaznaczeniem, że te o najwyższych wartościach powinny być stosowane przez osoby uprawiające aktywności fizyczne. Zapotrzebowanie energetyczne danego organizmu każdy ma możliwość sprawdzić nie tylko u dietetyka. W tym celu można również wykorzystać popularne narzędzie jakim jest kalkulator BMI oraz BMR. Przy ich pomocy można określić, czy posiadana masa ciała jest odpowiednia, a także jakie jest zapotrzebowanie na kalorie.

Young business people having lunch together

Jedzenie pudełkowe – wady i zalety

Nie ulega wątpliwości, że dieta pudełkowa ma wiele zalet. Zaczniemy jednak od wad. Tutaj można wspomnieć o dość subiektywnym odczuciu, na które skarżą się przeciwnicy tego rozwiązania. Mianowicie o smaku podgrzewanych posiłków. Niektórym nie przypada on do gustu, inni z kolei twierdzą, że dania smakują tak jak powinny. Drugim minusem może być kwota jaką należy zapłacić za usługi. Choć nie jest to rozwiązanie tanie, to należy wziąć pod uwagę fakt, że w cenie są wszystkie zalety, o których za chwilę napiszemy. Po pierwsze mowa tutaj o braku konieczności samodzielnego gotowania. Jak wiadomo jedni tego zajęcia nie lubią, inni nie mają na nie czasu, a jeszcze inni nie posiadają umiejętności pozwalających na przyrządzenie wartościowych posiłków. Właśnie w tym miejscu należy zaznaczyć, że dostarczane posiłki składają się ze zdrowych, odpowiednio zbilansowanych składników, które dostarczają organizmowi energii na cały dzień. Niewątpliwie zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że jest ono dość łatwo dostępne. Można się z nim spotkać np. tutaj https://bedietcatering.pl/lublin/. Poszukując odpowiedniej do swoich potrzeb firmy dobrze jest skorzystać z popularnej wyszukiwarki. Wystarczy wówczas wpisać rodzaj usług, a także rejon, który miałby zostać objęty dostawą. Można również skorzystać z opinii umieszczanych na branżowych forach internetowych.

artykuł powstał we współpracy z BEDIETCATERING.PL