Nasza skóra przez cały rok wymaga intensywnej pielęgnacji. Ważną rolę odgrywa nawilżanie, które pozwala zachować piękny, zdrowy i młody wygląd skóry. Nowość od marki Eau Thermale Avène  – Hydrance AQUA ŻEL łączy w sobie innowacyjność i opatentowane rozwiązania, aby koić i długotrwale nawilżać skórę. Z tego powodu Hydrance AQUA ŻEL został nominowany w plebiscycie Influencer’s Top 2019. Już niebawem trafi do naszego jury.

 

Formuła produktu została opracowana w Japonii, zgodnie z filozofią pielęgnacji i rytuałami J-BEAUTY. Produkt podbił już rynek azjatycki, a teraz znalazł się naszym plebiscycie.

Woda, jako składnik przeplata się w rytuałach piękna na całym świecie. Najbardziej ceniona jest w Japonii, gdzie stosuje się pielęgnację „warstwa po warstwie”. Pierwszą fazą jest baza, która odbudowuje skórę i przygotowuje ją do lepszego wchłaniania produktów nawilżających. Taki codzienny rytuał pobudza komórki do odnowy oraz wzmacnia naturalną barierę ochronną naskórka.

 

Jakie są elementy prawidłowego nawilżania skóry?

  • dostarczenie skórze wody, ale i jej długotrwałe utrzymanie
  • zatrzymanie wody w warstwie rogowej naskórka
  • przywrócenie prawidłowej warstwy hydrolipidowej
  • spowolnienie parowania wody

Używany przez nas produkt musi dostarczyć wodę oraz lipidy. To wszystko znalazło się w nowym dermokosmetyku Hydrance AQUA ŻEL, który jest połączeniem wyjątkowych zalet Wody termalnej Avène i kompleksu CohedermTM . Czym jest ten ostatni? To trio lipidowe składające się ze:

  • steroli
  • podwójnych estrów
  • trójglicerydów

 

Synergiczne działanie składników zapewnia długotrwałe nawilżenie.

Opatentowany kompleks składników CohedermTM intensywnie nawilża i wzmacnia skórę (poprawa spójności komórkową), przywracając jej naturalne nawilżenie i prawidłową barierę ochronną. Specjalna budowa produktu sprawia, że działa on na zasadzie rezerwuaru, zapewniając przy tym długotrwałe nawilżenie, ukojenie i odświeżenie.

Produkt w słoiczku o innowacyjnej wodno-żelowej konsystencji zapewnia:

1. 24H nawilżenie

CohedermTM – Opatentowany kompleks nawilżający

2. Ukojenie

Woda termalna Avène

3. Detoksykacja

Pre-tokoferyl (prekursor witaminy E) i siarczan dekstranu – składniki działają synergicznie, aby usunąć toksyny ze skóry. Siarczan dekstranu ma także działanie przeciwobrzękowe i obkurczające naczynia krwionośne dzięki temu jest w stanie zapobiegać zaczerwienieniu skóry.

Trójwymiarowa siatka składników aktywnych tworzy żelową sieć. Składają się na nią: faza emolientowa , kompleks CohedermTM i Woda termalna Avène. Dzięki temu produkt ma wyjątkową konsystencję i natychmiastowo przynosi uczucie odświeżenia.

Jak można go stosować?

💧 rano – w formie pielęgnacji nawilżającej na dzień,

💧 wieczorem – jako maseczkę na noc, która zapewni świeży wygląd skóry o poranku,

💧 na okolice oczu – by odświeżyć, nawilżyć i zmniejszyć przekrwienie skóry pod oczami

artykuł powstał we współpracy z  marką Eau Thermale Avène