Forever AS-100 to nowoczesna, inteligentna waga analityczna. Potrafi zmierzyć zawartość tkanki tłuszczowej i ocenić wiele innych ważnych parametrów ciała. Jest stylowa, prosta w obsłudze, a dzięki atrakcyjnej cenie, także dostępna dla każdego. Produkt został nominowany w plebiscycie Influencer’s Top 2019.

Co potrafi waga Forever AS-100? 1 pomiar, 15 parametrów ciała

Kiedyś wagi były prostymi urządzeniami, które potrafiły jedynie podać… wagę użytkownika. Świat idzie do przodu, a zastosowanie najnowocześniejszych technologii pozwoliło stworzyć urządzenie, które nie tylko precyzyjnie waży, ale potrafi też obliczyć wiele innych istotnych parametrów składu ciała. Ich monitorowanie jest niezwykle przydatne przy zdrowym trybie życie, regularnych treningach czy walce z nadwagą.

Forever AS-100 to idealny przykład inteligentnej wagi analitycznej, która za pomocą jednego, szybkiego pomiaru, oblicza 15 parametrów ciała i do tego łączy się ze smartfonem, gdzie umożliwia zapisywanie pomiarów, ich analizę i monitorowanie postępów.

Waga ma precyzyjny czujnik tensometryczny, który wytrzymuje obciążenie aż do 180 kg. Forever AS-100 potrafi obliczyć współczynnik BMI (ang. body mass index), czyli wskaźnika masy ciała pomagający ocenić czy waga organizmu jest w normie, jest zbyt niska, a może mamy nadwagę. A do tego także BFR (udział tkanki tłuszczowej w składzie ciała) oraz BMR (wskaźnik metabolizmu).

Urządzenie jest w stanie podać również ilość tkanki tłuszczowej i wody w organizmie, masę mięśniową, masę kostną, dzienne zapotrzebowanie na kalorie, otłuszczenie organów wewnętrznych, poziomy białka, tłuszczy trzewny, tłuszczy podskórnego, tłuszczu, ilość białka, a nawet określić biologiczny wiek ciała.


Aplikacja mobilna to Twój osobisty asystent

Forever AS-100 wyświetla na swoim ekranie wagę, a cała reszta parametrów jest dostępna w bezpłatnej aplikacji na smartfona Forver Scale. Aplikacja służy do uzyskania wyników pomiarów, zapisywania ich i pozwala na analizę. Jest prosta w użyciu, ma przejrzysty interfejs, w którym każdy się odnajdzie.

W appce znajdziemy w sumie aż 18 różnych parametrów. Te wszystkie informacje są zapisywane, zatem mamy dostęp do historii pomiarów i analiz. Aplikacja podaje też, na jakim poziomie są nasze wyniki, np. czy nasze ciało jest chude, idealne, ma nadwagę czy otyłość albo, czy masa mięśniowa jest niewystarczająca, idealna czy doskonała. Dzięki temu łatwiej jest zorientować się w sytuacji i ocenić czy jesteśmy zdrowi.

Czy pomiarom z wagi analitycznej można zaufać?

Pomiarom wagi analitycznej Forever AS-100 zdecydowanie można zaufać. To nowoczesne, inteligentne urządzenie wykorzystuje sprawdzoną metodę BIA, czyli analizę impedancji bioelektrycznej. To najlepsza metoda, jaką możemy obecnie zastosować w warunkach domowych.

Z kolei aplikacja korzysta ze sztucznej inteligencji, zebranych dokładnie danych i potężnych algorytmów, które potrafią obliczyć dodatkowe parametry.

Dlaczego regularne pomiary ciała są ważne?

Szczuplejsza sylwetka wcale nie musi równać się mniejszej masie ciała. Osoby o identycznej masie mogą mieć zupełnie inny poziom tkanki tłuszczowej, który może wynosi nawet kilka razy więcej, niż masa mięśni. Sylwetka takich osób jest zupełnie inna.

Jest to szczególnie pomocne przy indywidualnym doborze diety, a dzięki regularnej kontroli zmian składu ciała możliwa jest dokładna ocena efektywności zastosowanego leczenia dietetycznego. Badanie analizy składu ciała jest szczególnie zalecane u osób z nadwagą, niedowagą, otyłością, cellulitem czy kulturystów.

Stylowa waga to praktyczny dodatek do nowoczesnej łazienki

Waga Forever AS-100 to nie tylko praktyczne i nowoczesne narzędzie analityczne, ale też stylowy dodatek.

Powierzchnia wagi została pokryta błyszczącym szkłem hartowanym w kolorze czarnym lub białym ze srebrnymi wstawkami dodającymi eleganckiego charakteru. Spód wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Stabilność wagi zapewniają cztery, szerokie nogi. U góry ulokowano czytelny, jasny wyświetlacz LCD o przekątnej 2,4 cala. Urządzenie łączy się ze smartfonem za pomocą wbudowanego modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth 4.0.

Waga analityczna Forever AS-100 ma wymiary 300 × 300 x 25 mm i waży 1,8 kg. Jest zasilana dwoma bateriami typu AAA 1.5 V. Przed rozładowaniem ustrzeże wskaźnik niskiego poziomu baterii.

Waga analityczna Forever AS-100 – cena i dostępność w Polsce

Forever AS-100 trafiła do sprzedaży w Polsce w kwietniu 2019 r. Sugerowana cena detaliczna wynosi 69 zł.

Warto wiedzieć


Co to jest BMI?

Współczynnik BMI (ang. body mass index) to wskaźnik masy ciała pomagający ocenić czy waga organizmu jest w normie, jest zbyt niska, a może mamy nadwagę. Podwyższona wartość BMI może wskazywać na ryzyko wystąpienia takich chorób jak cukrzyca, miażdżyca czy choroba niedokrwienna serca. Ten ważny parametr może nam pomóc dostrzec potencjalne niebezpieczeństwo i uchronić się przed nim.


Jak działa BIA?

Analiza impedancji bioelektrycznej (BIA, ang. bioelectrical impedance analysis) to nieinwazyjna metoda badania diagnostycznego. Umożliwia dokładną analizę składu ciała, korzystając z oporu elektrycznego tkanek organizmu, tzw. impedancji. W celu pomiaru waga wysyła przez ciało niewyczuwalny prąd elektryczny o bardzo małej mocy. Tkanki tłuszczowa i mięśniowa przewodzą prąd w inny sposób, a urządzenie potrafi te różnice wychwycić i na tej podstawie obliczyć pomiar składu ciała. BIA to najlepsza metoda, jaką możemy obecnie zastosować w warunkach domowych.

artykuł we współpracy z Forever Polska, której producentem i właścicielem jest firma TelForceOne