Szereg wielofunkcyjnych rozwiązań z zakresu inteligentnego oświetlenia sprawia, że smart produkty zyskują coraz większe grono zwolenników. Wszystko za sprawą ich ogromnej funkcjonalności i praktyczności, które umożliwiają zdalne zarządzanie światłem w dowolnym pomieszczeniu naszego domu bez wstawania z kanapy, a nawet wówczas, gdy znajdujemy się w pracy lub na wakacjach. Brzmi nierealnie?

Wystarczy zainstalować w domu inteligentny ściemniacz światła, aby przekonać się, jak funkcjonalna może stać się codzienność w naszych czterech ścianach.

Dom, w którym oświetlenie wychodzi naprzeciw naszym potrzebom

Co powiecie na dom, w którym oświetlenie dostosowuje się do naszych potrzeb i aktualnie wykonywanych czynności, a zdalne kontrolowanie i wyłączanie źródeł światła w domu jest możliwe dzięki praktycznej aplikacji? Przestrzeń, w której natężenie światła zmienia się w zależności od pory dnia, a stworzenie odpowiedniego nastroju do snu, zabawy lub relaksu staje się możliwe w zaledwie kilka sekund, jest na wyciągnięcie naszej ręki. Wszystko dzięki inteligentnemu ściemniaczowi światła, który zatroszczy się o nasz komfort w każdej sytuacji.

W jaki sposób działa to innowacyjne urządzenie i jak możemy je zainstalować w swoim domu? Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, postanowiliśmy zapytać twórców Fibaro o to, czym wyróżnia się najnowocześniejszy ściemniacz światła Dimmer 2 i w jaki sposób może na zawsze odmienić nasze codzienne funkcjonowanie.

Inteligencja zamknięta w małym urządzeniu

Dimmer 2 to uniwersalny moduł regulujący natężenie oświetlenia, który łączy w sobie wiele przydatnych funkcji z zakresu zarządzania inteligentnym oświetleniem. Regulacja jasności, funkcja stopniowego rozświetlania czy pomiar zużywanej energii to dopiero początek możliwości tego najnowocześniejszego ściemniacza światła. Tym, co go wyróżnia, jest nie tylko innowacyjność, lecz także przemyślany design i niewielki rozmiar, który pozwala na umieszczenie go w większości standardowych puszek podtynkowych i gniazd włączników. Wystarczy krótka instalacja, aby przekonać się, jak proste może być zarządzanie oświetleniem w poszczególnych częściach naszego domu. Ściemniacz światła od Fibaro korzysta z bezprzewodowej komunikacji i współpracując zarówno z pozostałymi inteligentnymi produktami, jak i urządzeniami Android i iOS, oferuje nam niezwykle szeroki zasięg działania.

Idealne oświetlenie dzięki ściemniaczowi światła Fibaro

Ściemniacz światła Fibaro to urządzenie, które pozwoli nam w dogodny sposób dopasować światło do potrzeb wszystkich domowników. Wszystko za sprawą tego, że Dimmer 2 umożliwia programowanie scen, tworzących odpowiedni nastrój w danym momencie, oraz zdalne sterowanie oświetleniem z dowolnego miejsca – wystarczy skorzystać z mobilnej aplikacji lub wydać polecenie głosowe. To jednak nie koniec. Ściemniacz światła Dimmer 2 to także możliwość pomiaru zużycia energii w naszym domu. Dzięki stałej analizie wykresów zużycia mocy i obciążenia poszczególnych urządzeń będziemy mogli bardziej optymalnie wykorzystać domowe źródła oświetlenia, co pozwoli zmniejszyć wydatki za energię. Dodatkowo ten innowacyjny ściemniacz światła rozpoznaje typ podłączonego źródła oświetlenia i samodzielnie się kalibruje, wybierając takie wartości, które pozwolą optymalnie wykorzystać oświetlenie w naszym domu. W praktyce oznacza to, że nasz dom będzie idealne oświetlony o każdej porze dnia, zużywając przy tym optymalny poziom energii.

Kompatybilność i łatwa instalacja

Inteligentny ściemniacz światła od Fibaro to nie tylko szerokie możliwości i innowacyjność zastosowanych rozwiązań, lecz także łatwa instalacja, z którą poradzi sobie każdy z nas. Producenci zadbali o to, aby podłączenie modułu nie sprawiło nam żadnych trudności i trwało zaledwie kilka minut. Każdy dom może zostać wyposażony w inteligentne oświetlenie, ponieważ instalacja Dimmera 2 polega jedynie na zamontowaniu go w puszce podtynkowej lub natynkowej. Wszystko po to, aby wykluczyć konieczność wprowadzania zmian w infrastrukturze lub instalacji elektrycznej naszego domu i do minimum ograniczyć kwestie montażowe. Choć instalację ściemniacza światła z powodzeniem wykonamy sami, w każdej chwili możemy skorzystać z pomocy profesjonalnego instalatora Fibaro, który zajmie się całym procesem montażu.

Chcesz zainstalować ściemniacz światła w swoim domu? Wejdź na stronę producenta Fibaro i dowiedz się więcej o możliwościach tego unikalnego urządzenia!

artykuł we współpracy z Fibaro