Podejście #lesswaste przestaje już być wyłącznie ekotrendem, a staje się obowiązkowym stylem życia. W trosce o przyszłe pokolenia, musimy coraz poważniej myśleć o pozostawianych przez nas śladach środowiskowych. Drastyczne zmiany nie zawsze są możliwe, ale zacząć można również od małych rzeczy i powoli się doskonalić. Najnowsza linia kosmetyków do pielęgnacji twarzy L’biotica Vegan to właśnie taki pierwszy krok ku lepszemu! Produkt został nominowany w Influencer’s Top 2019.

W serii zostały stworzone 3 maski do twarzy oraz 2 rodzaje płatków pod oczy, które zostały odznaczone certyfikatem Viva! dla wegetarian i wegan.

Marka postawiła na kombinację w 100% wegańskich składników oraz całkowitą eliminację składników pochodzenia odzwierzęcego. Pierwszy krok w stronę #lesswaste inspirowały soczyste owoce i rośliny, których innowacyjne kombinacje znajdziecie w składach, a energetyczne kolory na opakowaniach.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy Vegan mają postać tkaniny silnie nasączonej serum. Ta tkanina to tencel (inaczej lyocell), czyli naturalne i w 100% biodegradowalne tworzywo. Materiał ten produkowany jest z celulozy drzewnej, a jego czas rozkładu wynosi około 12 tygodni.

Produkty opakowane zostały w 100% kartonik FSC, czyli papier pozyskiwany z odpowiedzialnych źródeł, które spełniają międzynarodowe wymogi odnowy i hodowli lasów oraz zwierzyny leśnej.

Kosmetyki w postaci tkaniny doskonale sprawdzają się między innymi w podróży. Zajmują niewiele miejsca i mogą być przewożone w bagażu podręcznym. Zabiegi pielęgnacyjne z ich wykorzystaniem trwają krótko, dając pożądane efekty już po 1 użyciu.

artykuł powstał we współpracy z marką L’biotica