Decydujesz się na leasing samochodu? Ważną kwestią jest znalezienie korzystnego ubezpieczenia pojazdu – nie tylko OC, ale również AC. Sprawdź, jak i gdzie wykupić polisę na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Finansując samochód leasingiem, trzeba liczyć się z koniecznością wykupienia nie tylko ubezpieczenia OC. Firmy leasingowe narzucają obowiązek wykupienia polisy AC, która zwiększa zakres ochrony. Oba ubezpieczenia to spory wydatek, dlatego trzeba poszukać najtańszych rozwiązań.

Ubezpieczenie OC i AC w pakiecie dealerskim?

Wśród leasingobiorców panuje powszechne przekonanie, że najkorzystniejsze ubezpieczenie samochodu w leasingu można uzyskać w ramach tzw. pakietu dealerskiego. Rzeczywiście może to być opłacalna opcja, ponieważ firmy leasingowe czy salony samochodowe mają podpisaną umowę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym. W efekcie otrzymują zniżkę, dzięki czemu leasingobiorca może uzyskać polisę na atrakcyjniejszych warunkach.

Wykupienie ubezpieczenia z góry określonego przez leasingodawcę ma też pewne ograniczenia. Leasingobiorca nie ma pewności, że zaproponowana oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej opłacalna.

Zanim więc zdecydujesz się na ubezpieczenie samochodu w leasingu na warunkach proponowanych przez leasingodawcę, porównaj pozostałe oferty.

Zakup ubezpieczenia OC i AC we własnym zakresie?

Jeżeli umowa leasingowa na to pozwala, warto rozważyć zakup ubezpieczenia OC i AC we własnym zakresie. Może się bowiem okazać, że takie rozwiązanie będzie dużo korzystniejsze finansowo.

Nie musisz samodzielnie zbierać informacji o kosztach – tańsze OC z pomocą Rankomat.pl znajdziesz. Wystarczy wypełnić formularz, podając odpowiednie dane. W ciągu kilku chwil otrzymasz informację zwrotną o ofertach poszczególnych ubezpieczycieli. Jeśli ceny będą Cię satysfakcjonować, formalności możesz dopełnić online – bez konieczności wychodzenia z domu.

Na co zwracać uwagę, wykupując ubezpieczenie samochodu w leasingu?

O ile w przypadku OC można sugerować się wyłącznie ceną, o tyle wybór polisy AC jest bardziej wymagający. Trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, między innymi:

  • zakres ochrony,
  • wyłączenia odpowiedzialności,
  • udział własny w szkodzie,
  • wartość franszyzy integralnej,
  • sposób likwidacji szkody (gotówkowo lub bezgotówkowo).

Wybór polisy samochodu wziętego w leasing nie jest łatwą kwestią. Decyzji na pewno nie można podejmować pod wpływem chwili. Trzeba porównać dostępne oferty – zaproponowane przez firmę leasingową oraz sprawdzone we własnym zakresie. To powinno dać szeroki obraz ubezpieczeniowy.

artykuł we współpracy z Rankomat