,,Oh!Zuza to nowoczesne, pełne spontaniczności i sensualnego wdzięku projekty. Dedykowane kobietom, które odważnie mówią o sobie, inspirują siebie nawzajem i kochają swoje nieidealne ciała.’’ – tak opowiadasz o swojej marce. Co było inspiracją do jej stworzenia?

Kiedy byłam nastolatką uwielbiałam projektować, szyć i tworzyć oryginalne projekty. Traktowałam to jednak jako hobby. W 2006 roku postanowiłam powrócić do swojej pasji i założyć własny brand z ekskluzywną bielizną nocną dla Kobiet o nazwie Vanilla night&day. Okazało się to świetnym pomysłem. Dlatego chcąc rozwijać swoją działalność, a tym samym odpowiedzieć na zapotrzebowania Dziewczyn poszukujących odzieży, w której mogą poczuć się komfortowo, ale i pewnie siebie, w 2017 roku, założyłam markę Oh!Zuza, tym razem z ubraniami typu homewear.

 

Oh! Zuza

Oh! Zuza

 

Jaka jest kobieta, która nosi Oh!Zuzę?

Dziewczyny, dla których powstają projekty marki Oh!Zuza, są odważne, szalone oraz pełne spontaniczności i wdzięku. To te, które mimo niedoskonałości, doceniają siebie, swoje ciało i otwarcie potrafią to przyznać.

Jak Pani zdaniem wygląda rynek slow fashion w Polsce? I jakie widzi Pani jego kierunki rozwoju? Czy Polacy są już w nurcie slow?

Jeśli o chodzi o rynek polski, zauważam, że coraz więcej założycieli brandów, szczególnie nowo powstających, działa odpowiedzialnie w branży modowej. Moda na bycie zielonym staje się coraz bardziej powszechna. Świadomość zrównoważonych działań rośnie, choć wciąż zbyt rzadko przekłada się na konkretne działania. Myślę, że musi upłynąć jeszcze kilka lat, zanim zajdą zmiany na większą skalę.

Projekty Oh!Zuza zaczynają pojawiać się u znanych osób. Którą ze znanych Polek widziałaby Pani w rzeczach marki?

Zależy mi, aby projekty marki Oh!Zuza były noszone przez Kobiety, które po prostu lubią nasz styl i estetykę, cenią jakość wykonania oraz wartości, jakimi się kierujemy.

Jak wyglądają prace nad tworzeniem kolekcji Oh!Zuza?

To jest bardzo długi proces. Tworzenie kolekcji to praca wieloosobowego zespołu składającego się z projektantki, krawcowej, konstruktorki i innych. Zaczyna się od rozmów o trendach, tendencjach, zastanawiamy się, na jakich tkaninach chcemy pracować, sprawdzamy też, co nam pozostało z poprzednich kolekcji, aby wykorzystać pozostałe materiały w ramach zasady ,,zero waste”.

Czy macie już swoje bestsellerowe modele. Jeśli tak, to które z nich cieszą się największą popularnością?

Nasze Klientki kochają jedwabne koszule, często wybierają modele wzbogacone o misterne koronki oraz miękkie dzianinowe spodnie typu homewear. Właściwie jest dużo modeli, które cieszą się u nas dużą popularnością.

 

A teraz trochę prywatnie… jak wygląda szafa Katarzyny Pastwy? Czego nie może w niej zabraknąć?

Moim znakiem rozpoznawczym są ubrania komfortowe, z dobrej jakości materiałów, takich jak cupro, wiskoza czy jedwab. W szafie mam głównie przeróżne sukienki i sporo jeansów. Jest też trochę ubrań oversizowych, lekkie topy, tuniki. Najwięcej w atramentowej czerni, mocnej czerwieni czy w odcieniu popielatym.

Proszę dokończy zdanie, najnowsza modele, które wejdą do sprzedaży marki Oh!Zuza będą

Będą niczym druga skóra, ultra komfortowe, a przy tym w trendach, a do tego z tkanin przyjaznych środowisku.

Dziękujemy za rozmowę.