Skóra w wielkim mieście jest nieustannie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Ich lista jest dłuższa, niż możesz przypuszczać. Na szczęście są sposoby, dzięki którym możesz uchronić ją przed nimi. Dowiedz się, co będzie najlepszą tarczą dla skóry. Jak chronić cerę na co dzień?

Cera bombardowana z każdej strony

Lista czynników, które działają negatywnie na naszą cerę, zdaje się nie mieć końca. Postaramy się jednak wymienić te najbardziej popularne i najbardziej szkodliwe. Jednym z najważniejszych jest słońce. Promieniowanie UVA i UVB, a także promieniowanie podczerwone wprowadzają nieodwracalne zmiany w strukturze naszej skóry. Jednak nie mniej istotna jest temperatura. Szkodzi, jak się okazuje, zarówno ta zbyt wysoka, jak i ta zbyt niska. Działanie przesuszające może mieć nie tylko mróz, lecz także wiatr i działająca w pomieszczeniach klimatyzacja. Palenie papierosów, a nawet przebywanie w miejscach, w których znajduje się dym papierosowy, również nie działają najlepiej. Znaczenie ma także… woda, którą myjemy twarz.

Z drugiej strony skóra czasami niszczeje od wewnątrz. Niedostateczna ilość wypijanej wody znajduje się zdecydowanie na pierwszym miejscu tej listy czynników. Jest ona konieczna dla kondycji skóry. Nieodpowiednia dieta, stres oraz tak zwany stres oksydacyjny – nadmiar wolnych rodników na powierzchni cery – to wszystko ma znaczenie.

Niektóre czynniki – te, które pochodzą od ciebie – możesz wyeliminować. Ale na inne nic nie poradzisz. Jedynym sposobem jest odpowiednia pielęgnacja, zbudowanie na twarzy niewidocznej tarczy, która będzie odbijała wszystko, co może nie być dobre dla skóry. Jak to zrobić?

Booster do twarzy – codzienna ochrona

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa. Z jednej strony oczywiście chodzi o usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, z drugiej o ochronę delikatnej tkanki przed czynnikami zewnętrznymi. Booster do twarzy Minéral 89 Vichy to właśnie kosmetyk, który potrafi ochronić cerę. Tworzy na niej niewidoczną powłokę, która jak tarcza chroni twarz przed działaniem mrozu, klimatyzacji lub wysokiej temperatury, dymem papierosowym, stresem oksydacyjnym oraz zmęczeniem i niewyspaniem.

Ochrona tego typu jest ci potrzebna codziennie. Dla naszej cery każde wyjście z domu jest jak wystawienie się na atak. Dlatego musisz się uzbroić, zanim wyjdziesz do pracy. Booster do twarzy Minéral 89 Vichy jest lekki, ma żelową konsystencję, dzięki czemu dobrze się wchłania. Możesz nałożyć na niego makijaż, nie będzie zapychał porów ani niepotrzebnie obciążał tkanki.

Nawilżanie a ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Ważnym elementem walki z czynnikami zewnętrznymi jest nawilżanie. Zdecydowanie większa część z nich ma działanie silnie przesuszające. Sprawia, że głębokie warstwy skóry tracą wodę, a to sprawia, że cera szybciej się starzeje, jest szorstka, nieprzyjemna w dotyku i poszarzała. Powoli robi się błędne koło – skóra nie ma siły bronić się przed atakiem z zewnątrz, więc jest w coraz gorszej kondycji. A skoro tak, to coraz bardziej poddaje się działaniu czynników zewnętrznych.

Intensywne nawilżenie to jeden z najlepszych sposobów na przerwanie tego błędnego koła. Dostarczenie skórze kwasu hialuronowego sprawi, że cząsteczki wody zostaną zatrzymane w skórze. Procesy regeneracyjne od razu zaczną intensywniej działać, a kwas hialuronowy dodatkowo zwalcza wolne rodniki. To sprawia, że booster do twarzy Minéral 89 od Vichy to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków do ochrony skóry twarzy na każdym polu.

Zagrożenia dla cery

Nadmierne przesuszenie i wolne rodniki – to dwie przyczyny szybszego starzenia się skóry. W obu przypadkach komórki tracą zdolność do regeneracji, szybciej obumierają. Działanie szkodliwych czynników zewnętrznych jest widoczne niemalże od razu. Pierwszym krokiem jest szorstkość i brak blasku. Twarz staje się poszarzała i mnie atrakcyjna.

Kolejne objawy pojawiają się stopniowo. Cera może stać się nieco obrzęknięta albo przeciwnie – zapadnięta. Jest także bardziej wiotka, ma mniejszą sprężystość i jest mniej elastyczna. To wszystko sprawia, że starzeje się wizualnie w zastraszającym tempie. Zanim jednak zaczniesz włączać do pielęgnacji kosmetyki przeciwzmarszczkowe, raczej postaw na ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

artykuł we współpracy z marką Vichy