Miło nam poinformować, że wystartowała III edycja plebiscytu Influencer’s Top 2020. Jedną z nominowanych firm jest marka BeEcoFriendly z bambusową szczoteczką do zębów i etui do jej przechowywania.

Ecoszczoteczka od BeEcoFriendly jako jedyna na rynku posiada świadectwo jakości zdrowotnej wydane przez PZH – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Produkty wykonane są z naturalnego bambusa. Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na ziemi. Nie grozi mu zanieczyszczenie pestycydami czy nawozami sztucznymi, ponieważ posiada w sobie środki przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, które odpowiadają za zwalczanie szkodników. Najważniejszą jednak jego cechą jest to, że jest biodegradowalny.

Etui rozwiązuje problem jak higienicznie podróżować ze szczoteczką w kosmetyczce, dodatkowo tak żeby przy okazji niczego nie rozmoczyła. Opakowanie ma dwa otwory dzięki czemu skutecznie odprowadza wilgoć i zapewnia cyrkulację powietrza. Specjaliści dentystyczni zalecają delikatne szczotkowanie i używanie najdelikatniejszego włosia, takiego, które posiada ecoszczoteczka. Szczoteczki o twardym i średnim włosiu uszkadzają dziąsła, powierzchnię korzenia i szkliwo ochronne zębów. Logo na produktach wytrawiane jest laserowo bez użycia tuszu. Kupując produkty BeEcoFriendly wspiera się WWF. Od każdego zakupu 1 zł przekazywana jest na rzecz organizacji.

 

 BeEcoFriendly w Influencer's Top 2020

BeEcoFriendly w Influencer’s Top 2020

BeEcoFriendly to polska marka, która za pomocą swoich produktów chce dokonać realnych zmian w ochronie środowiska i nas samych.

Wielkim wyzwaniem związanym z tworzywami sztucznymi nie jest technologia. To ludzkie zachowanie i zamiana nawyków, a takim jest np. nawyk codziennego mycia zębów. 21 dni. Tyle trwa wyrobienie nowego nawyku. Przez 21 dni używając ecoszczoteczki możemy pozbyć się na zawsze tej plastikowej. Biorąc pod uwagę, że szczoteczkę zmieniamy co ok. maks. 3 miesiące (bo generalnie częściej) x 7,6 miliarda ludzi, zmiana nawyku na ekologiczną alternatywę x 7,6 miliarda ludzi i mamy realną zmianę w środowisku. Zależy nam, żeby uświadamiać, że bycie “eco” nie ma być modne. Bycie eco ma nas uratować.

Nazwa marki: BeEcoFriendly

IG: @ecoszczoteczki 

FB: @ecoszczoteczki 

artykuł powstał we współpracy z BeEcoFriendly