Swonco jest polską firmą rodziną. Doświadczenie zdobyła, pracując w firmach produkujących gotowe wyroby i surowce. Dzięki temu pozwoliły założycielom poznać negatywny wpływ produktów pochodzenia petrochemicznego i procesów wytwórczych na środowisko.Właśnie została nominowana w plebiscycie Influencer’s Top 2020.

Swonco chce propagować wyłącznie ekologiczną produkcję – bezpieczną zarówno dla ludzi, jak i środowiska. W Influencer’s Top 2020 nominowany został: płyn do prania SPORT.

Produkty są przygotowywane w oparciu o odpowiednio opracowane rozwiązania biotechnologiczne, które charakteryzują się niewielkim zużyciem energii, o 70% niższym niż w przypadku procesów chemicznych. Dzięki temu, że surowce są wytwarzane lokalnie, a nie przypływają z Chin, nie zużyto na ich dostarczenie ton paliwa dla statków czy kolei – to kolejne oszczędności na emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Receptury oparte są wyłącznie o sprawdzone surowce pochodzenia roślinnego, pozbawione jakichkolwiek agresywnych chemikaliów, dzięki czemu tzw. wskaźnik BCI/RCI dla sumy składników, czyli produktów, jest bliski 100%. Zrezygnowano też z materiałów kopalnych, ropopochodnych, a nawet z sulfatów.

 

Płyn do płukania SPORT SWONCO - nominacja Influencer's Top 2020

Płyn do płukania SPORT SWONCO – nominacja Influencer’s Top 2020

Płyn do płukania SPORT SWONCO – nominacja Influencer’s Top 2020

Luksusowy koncentrat do prania odzieży z tkanin delikatnych, odzieży sportowej i specjalistycznej.

Bogata receptura, zapewnia bardzo skuteczną walkę z brudem nie niszcząc tkaniny, kolorów i struktury odzieży. Płyn idealnie sprawdza się w praniu ubrań posiadających membrany, ponieważ nie zapycha splotów tkaniny, pozwalając jej “oddychać”. Skuteczny już od 30 stopni C.

Płyn zawiera składniki skutecznie likwidujące, a nie tylko maskujące nieprzyjemne zapachy. Zawiera tylko składniki pochodzenia naturalnego.

Prawdziwy koncentrat, bez substancji zagęszczających. Płyn uniwersalny do tkanin kolorowych, białych i czarnych.

Dozowanie: Na jeden cykl standardowego prania wystarczy ok 25 ml płynu, tj. około 2/3 nakrętki. Butelka płynu wystarcza na 60 cykli prania.

W płynie znajdują się tylko naturalne składniki, jest przyjazny dla człowieka i środowiska, hipoalergiczny. Bogata receptura pomaga usuwać plamy nie niszcząc tkaniny. Nie zawiera ostrych chemikaliów petrochemicznych, SLES/SLS, sztucznych barwników, sztucznych zapachów. Płyn do stosowania w pralkach automatycznych, jak i do prania ręcznego. Dbając o środowisko przygotowano płyn, który jest łagodny dla skóry. Zapachy to naturalne olejki eteryczne tłoczone na zimno: olejek lawendowy i olejek pomarańczowy.

artykuł we współpracy z marką Swonco