Mak. Taki niepozorny, a w kosmetykach naturalnych jest składnikiem niezwykle cennym! Co z maku działa na naszą skórę, jak i dlaczego? Oto i odpowiedzi!
Mak. To chyba jeden z nielicznych chwastów, które są ładne. Tak po prostu. Lubimy patrzeć i podziwiać jego czerwoną koronę wybijającą się pośród polskich pól. Nam osobiście mak, przywołuje w pamięci dzieciństwo, beztroskę, gorące lato i słońce…

W III Edycji Plebiscytu Influencer’s TOP2020 marka UZDROVISCO zaskakuje kolejnym swoim sztandarowym produktem. Zobaczcie. Balsamiczne Serum z linii MAK.

I chociaż mak konkuruje ze zbożami na naszych polach uprawnych to nie jest wyłącznie “szkodnikiem”! Jest także niezwykle cennym składnikiem kosmetycznym. Dla nas szczególnie istotny jest otrzymywany z niego olejowy ekstrakt, który zawarłyśmy w naszych produktach z linii MAK. Oczywiście w najwyższej zalecanej dawce! Bo nie chodzi o to, żeby tylko go mieć, ale żeby mógł naprawdę silnie  działać zw skórze. Dzięki temu “zwykły” kosmetyk naturalny, zamieniliśmy w niezwykły, efektywny fitoceutykCo w nim niezwykłego i dlaczego tak bardzo go polubiłyśmy? Oto powody:

  • jest lipidowy, czyli bardziej przyjazny naszej skórze, lepiej przez nią przyswajalny i szybciej się wchłaniający;
  • ma przeprowadzone badania aparaturowe potwierdzające jego działanie ujędrniająceprzeciwzmarszczkowepoprawiające mikrokrążenie skórne i redukujące cienie i worki pod oczami;
  • zawiera wysoki udział kwasu linolenowego, który doskonale wzmacnia i uszczelniania barierę naskórkową oraz sam w sobie działa aktywnie biologicznie wpływając m.in. na ujednolicanie kolorytu skóry.

CIEKAWOSTKA: Olejowy ekstrakt z maku, który znalazł się w naszych produktach otrzymywany jest za pomocą ekstrakcji nadkrytycznej, czyli najbardziej zaawansowaną metodą ekstrakcji, zaliczaną do tzw. zielonej chemii. Jej produktem jest tylko i wyłącznie esencja lipidów roślinnych (rozpuszczalnik odparowuje).

Naszym produktem specjalnym zawierającym ekstrakt z maku jest BALSAMICZNE SERUM UZDRAWIAJĄCE SUCHĄ SKÓRĘ.

Jego nieoczywista konsystencja z pewnością zachwyci każdą kobietę, niezależnie od wieku, która nie boi się zadawać pytań o stan skóry i szczerze udzielać na nie odpowiedzi. Poznawać siebie lepiej, by sięgać po więcej. Niebiańsko przyjemne, balsamiczne serum „nasącza” skórę koktajlem składników lipidowych. Wzmacniających i silnie ujędrniających. Bo warto, żeby to co słabe zostało wzmocnione, także w kontekście skóry.

W małym szklanym słoiczku zamknęłyśmy moc składników naturalnych takich jak:

Mak (100% zalecanej dawki) – omawialiśmy go szczegółowo powyżej 😊

Skwalan i hemiskwalan – to naturalne składniki płaszcza hydrolipidowego skóry. Pełnią ogromnie ważną rolę ochronną i nawilżającą, przyczyniając się do spowolnienia procesów starzeniowych skóry. Silnie zmiękczają, odżywiają i wygładzają naskórek.

Wit. E – zwana witaminą młodości. Silny przeciwutleniacz, który neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za uszkodzenia i m.in. szybsze powstawanie zmarszczek. Posiada właściwości odżywcze, regenerujące i nawilżająco-natłuszczające.

W balsamicznym serum znajdziesz także: fermenty olejowe i trój glicerydy.

Produkt ten sprawi, że Twoja skóra stanie się:

  • Intensywnie odżywiona
  • Ujędrniona i uelastyczniona
  • Poprawi się gęstość skóry
  • Wygładzona i nawilżona
  • Zmniejszą się cienie pod oczami

…abyś mogła cieszyć się swoim wyglądem. Tym jaka jesteś. Naturalnie!

 

Artykuł powstał we współpracy z marką UZDROVISCO