Już tylko kilka dni dzieli nas od Finału CAVALIADA Tour 2019/20, który po raz dziewiąty odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie. Kibice przez cztery dni będą mogli obserwować międzynarodowe zmagania jeździeckie w czterech konkurencjach: skoków przez przeszkody, Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, ujeżdżenia i powożenia.

To właśnie na Torwarze w dniach 12-15 marca poznamy złotych medalistów Halowego Pucharu Polski WKKW i Powożenia Zaprzęgami Czterokonnymi, a także zwycięzcę CAVALIADA Future, Dressage i Tour. Tradycyjnie już, CAVALIADA w Warszawie będzie jednocześnie Finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Bogaty program zawodów konnych

Program CAVALIADY w Warszawie zagwarantuje kibicom wiele sportowych emocji. Oprócz uwielbianych przez publiczność, rozrywkowych konkursów takich jak: Potęga Skoku, Venus vs Mars, konkurs sztafet czy CAVALIADA Future, nie zabraknie prestiżowych klas o wysokiej randze sportowej. Do klasyfikacji Pucharu Świata zaliczane będą wszystkie konkursy dużej rundy. One też będą decydowały o ostatecznych wynikach CAVALIADA Tour. Liderem rankingu CAVALIADA Tour jest obecnie zwycięzca Grand Prix Krakowa – Krzysztof Ludwiczak. 11 punktów straty ma do niego Seweryn Murdzia, a trzecie miejsce zajmuje Kamil Grzelczyk. Do pierwszej trójki po 2 punkty straty mają: Wojciech Wojcianiec i Daria Kobiernik, a zaraz za nimi jest Jarosław Skrzyczyński. Rywalizacja pomiędzy tak znakomitymi zawodnikami z pewnością będzie zacięta.

Dzięki wysokiej puli nagród, zawodnicy skoków przez przeszkody będą mieli szansę zdobyć cenne punkty do światowego rankingu w aż trzech konkursach: piątkowej dużej rundzie, sobotnim Speed & Music i niedzielnym Grand Prix z pulą nagród bliską 200 tysięcy złotych. Konkurs ten jest jednocześnie finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Trzech najlepszych zawodników według rankingu, uzyska awans do Finału Pucharu Świata, który w kwietniu odbędzie się w Las Vegas.

Równie emocjonująco zapowiadają się zmagania w konkurencji WKKW. O medal Halowego Pucharu Polski walczy 10 par, a różnica pomiędzy pierwszą piątką oscyluje w granicach zaledwie 10 punktów. Liderką jest obecnie ulubienica cavaliadowej publiczności – Daria Kobiernik. Zaledwie 4 punkty za nią jest Paweł Warszawski, a na trzecim miejscu utrzymuje się Marta Dziak-Gierlicz. Czy to oznacza, że po raz pierwszy od 3 lat LOTTO Eventing Tour nie będzie należało do Mateusza Kiempy? Zawodnik CSJ Coval zajmuje obecnie 7 miejsce, jednak zapowiada, że w Warszawie będzie walczył do samego końca. Finał HPP w WKKW odbędzie się w piątek o godzinie 18:30.

W Halowym Pucharze Polski Powożenia Zaprzęgami Czterokonnymi liderem jest Piotr Mazurek, drugie miejsce zajmuje Adrian Kostrzewa, a trzecie Ireneusz Kozłowski. Nic nie jest jednak jeszcze rozstrzygnięte, ponieważ Adrian Kostrzewa ma jeszcze szansę, by prześcignąć rywala. To gwarantuje sportowe emocje, które czekają kibiców zarówno w czwartek, jak i w sobotę podczas finału.

Konkursy dla najmłodszych

Uwielbiany konkurs CAVALIADA Future (dzieci na kucach) w Warszawie odbędzie się dwukrotnie – w sobotę i w niedzielę. Ciekawa sytuacja jest w tabeli kategorii Mini, gdzie dwie amazonki przez 6 konkursów zgromadziły tą samą liczbę punktów. Kornelia Pawłowska i Natalia Głowacz wystartują w finałach z pierwszej pozycji. 19 punktów mniej ma trzecia w tabeli, Berenika Biela. W kategorii Midi 1 punktem prowadzi Julia Ganowska. Tuż za nią jest Luna Kowalonek, a cztery punkty straty ma do niej Paulina Pellowska. Tej rywalizacji z pewnością nie można przegapić.

Niekwestionowaną królową Dressage Tour jest w tym sezonie Sandra Sysojeva z Litwy, która wygrała wszystkie konkursy w Poznaniu, Lublinie i Krakowie. To daje jej praktycznie pewną wygraną w CAVALIADA Tour. Najbardziej zacięta będzie walka o drugie i trzecie miejsce w cyklu pomiędzy: Iloną Janas, Katarzyną Konarską i Joanną Jawor. Zawodników konkurencji ujeżdżenia zobaczymy w piątek i niedzielę.

Kto ostatecznie wygra CAVALIADA Tour, kto zwycięży w Grand Prix i kto pojedzie na finał Pucharu Świata? Dowiemy się już 15 marca.

Bilety na czwartek i niedzielę dostępne na www.tobilet.pl