Kryzys całej gospodarki czy wybranej branży przyczynia się do redukcji zatrudnienia. Utrata pracy zawsze należy do sytuacji trudnych, w których łatwo o brak nadziei na dobrą przyszłość. Nie możesz się jednak poddać. Pożyczka w takim momencie wydaje się sposobem na przetrwanie trudnej chwili. Czy jednak tylko? Istnieją przecież możliwości efektywnego wykorzystania zastrzyku gotówki.

  • Pożyczka to nie problem

Załóżmy, że zła sytuacja na rynku pracy zmusiła Twojego pracodawcę do redukcji etatów lub zamknięcia interesu. Maluje się przed Tobą scenariusz w najciemniejszych barwach – utrata stałego zatrudnienia, a co za tym idzie, brak stałych dochodów. Być może posiadasz oszczędności, otrzymujesz odprawę lub Twoja rodzina zarabia wystarczająco dużo, żeby przetrwać trudniejszy okres. Jedno jest jednak pewne: chcesz wrócić do pracy, to jest Twój cel na najbliższą przyszłość. Czy pożyczka może Ci w tym pomóc?

W dzisiejszych czasach pożyczka bez podawania celu to żaden problem. Choćby z tego artykułu http://sowafinansowa.pl/artykuly/chwilowki-w-weekend-kto-ich-udziela dowiesz się, które firmy udzielają środków nawet w weekendy, przy minimum formalności, w błyskawicznym tempie. W ten sposób otrzymasz nawet kilka tysięcy złotych. Pytanie jednak, jak zamierzasz tę spożytkować?

  1. Inwestycja, nie konsumpcja

To nie jest najlepszy czas, żeby pozwalać sobie na zbytki. Nagłe przejście na bezrobocie może skłaniać do pozyskania środków na codzienne wydatki i stałe opłaty. Jednak „przejedzenie” chwilówki nie rozwiąże Twoich problemów. Co więcej – może je pogłębić, ponieważ każdą pożyczkę trzeba przecież spłacić, na dodatek w krótkim terminie i z odsetkami. Jeśli tego nie zrobisz lub zaciągniesz kolejne zobowiązanie, szybko wpadniesz w spiralę zadłużenia. To błędne koło, które przy braku stałych dochodów generuje jeszcze większe ryzyko bankructwa, a wręcz popadnięcia w konflikt z prawem.

Dużo rozsądniejszym wyjściem wydaje się pożyteczna inwestycja. Nawet w dobie kryzysu gospodarczego czy innych niesprzyjających okoliczności istnieje popyt na specjalistów. Jeżeli w Twojej branży nie masz zbyt dużych szans na szybkie zatrudnienie, to dobra okazja na przebranżowienie.

Kwotę uzyskaną dzięki pożyczce możesz przeznaczyć na kurs lub szkolenie. W dobie Internetu uzyskanie przydatnej wiedzy i wartościowego certyfikatu jest możliwe bez wychodzenia z domu. Poprawiasz swoje CV, nawiązujesz relacje, otwierasz się na nowe perspektywy. Jeżeli szybko zdobędziesz nowe zatrudnienie i otrzymasz wypłatę, będziesz w stanie spłacić pożyczkę zaciągniętą specjalnie na kurs służący przebranżowieniu lub wzmocnieniu posiadanych już kompetencji.

  • Działalność w trudnych czasach

Czasami utrata pracy bywa impulsem do podjęcia ryzyka i wejścia w rolę przedsiębiorcy. Przy odpowiednim pomyśle na biznes, znajomości danej branży i odrobinie szczęścia szybko zapomnisz, że przed chwilą Twoje życie zawodowe znalazło się na ostrym zakręcie. Istnieje wiele działalności, które nie generują wysokich kosztów ani nie wymagają dużego wkładu na start. Słowem – są idealnie dla osób, które właśnie straciły pracę. Dotyczy to chociażby zawodów kreatywnych i wykonywanych w ramach pracy zdalnej czy wymagających kompetencji miękkich.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat pożyczek ratalnych: https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/. Rozłożenie spłaty pozwoli na skupienie się na generowaniu pierwszych zysków w ramach własnej działalności. Powodzenia! To, co wydaje się fatalną wiadomością, może się okazać początkiem lepszych czasów!

artykuł we współpracy z SOWA FINANSOWA