Oryginalne i nietuzinkowe, a także ekologiczne, gdyż wykonane z tektury, klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS to najnowsza linia produktów we wciąż rozwijającym się portfolio wydawnictwa Egmont Polska. Marka właśnie została nominowana w plebiscycie Influencer’s Top 2020.

Są wyjątkowo lekkie, ale przy tym niezwykle wytrzymałe. Stanowią doskonałą alternatywę dla plastikowych zabawek. Łączą pokolenia – sięgają po nie zarówno dzieci, jak i dorośli. A co najbardziej cieszy to fakt, że jest to polski produkt wykonany z poszanowaniem natury, wpisujący się w modny trend eko.

CARDBLOCKS to tekturowe klocki konstrukcyjne do samodzielnego złożenia. Największym atutem jest ich prostota. Każdy złożony już element w formie prostopadłościanu stanowi przestrzenny moduł do budowania większej całości. Jej kształt zależy wyłącznie od wyobraźni konstruktora. Może on odwzorowywać istniejący świat albo tworzyć całkiem nowy, wedle własnych wizji. Nic tylko cieszyć oczy, patrząc jak powstają zadziwiające konstrukcje.

Specjalne łączniki pozwalają zestawiać ze sobą klocki w dowolnych kombinacjach. Rozwija to chęć do eksperymentowania z formą. Klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS potrafią zaangażować młodego i starszego konstruktora na wiele godzin. Pochłaniają uwagę, wymagają koncentracji i uruchomienia wyobraźni. A przy tym integrują we wspólnym tworzeniu.


Z miłości do wnuczki, z pasji do poligrafii.

Twórcą idei klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS jest Pan Piotr Nawracała, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury. Inspiracją do stworzenia zabawki było pojawienie się na świecie wnuczki Pana Piotra. Niektórzy mówią „rodzi się dziecko – rodzą się dziadkowie”. I tak w wyobraźni świeżo upieczonego Dziadka Piotra pojawił się pomysł na klocki, który w konsekwencji badań nad opakowaniami z kartonu o dowolnym kształcie zaowocował powstaniem marki CARDBLOCKS.

Geometria zaklęta w tekturze

W produkcji klocków konstrukcyjnych wykorzystywana jest tektura z papieru typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury, powstają w zamkniętym cyklu produkcji. Tektura jest lekka, co zmniejsza ciężar transportu. Posiada także niezbędne certyfikaty ekologiczności. Przy tym jest to tektura niezwykle wytrzymała. Konstrukcje można budować wielokrotnie. Elementem zużywającym się po pewnym czasie są łączniki, ale w zestawie jest ich wystarczająca liczba na wiele godzin zabawy.

Cardblocks w Influencer's Top 2020

„Główną zaletą CARDBLOCKS jest konstrukcja oparta na metodzie odwróconej płaszczyzny. Dzięki niej można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie z płaskiego arkusza kartonu lub tektury.”
Piotr Nawracała, autor pomysłu klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS

Jedyne granice stanowi wyłącznie wyobraźnia budującego.

O wyjątkowości klocków CARDBLOCKS świadczy to, jak niesamowicie działają na wyobraźnię. Uczą eksperymentowania i szukania nowych rozwiązań, a także nieustannego przeobrażania w miarę potrzeb. Otwarta i elastyczna formuła rozwija inwencję twórczą. Z klocków konstrukcyjnych można budować, można je także zestawiać w ciekawe aranżacje, wreszcie można je dowolnie kolorować. Wszak są z papieru. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

„CARDBLOCKS umożliwiają budowanie wielkoformatowych, ale bezpiecznych dla dzieci konstrukcji. Rozwijają zdolności manualne i pobudzają kreatywność. Są także doskonałą pomocą naukową w matematyce i geometrii.”
Tomasz Kołodziejczak, Dyrektor Zarządzający Egmont Polska

Oprócz dostarczenia dobrej zabawy klocki mogą mieć zastosowanie terapeutyczne.

CARDBLOCKS z cała pewnością pobudzają umysł do pracy, podobnie jak to ma miejsce przy rozwiązywaniu zadań sudoku czy krzyżówek. Klocki angażują bez reszty, a przez to uczą koncentracji i relaksują. Są wykorzystywane są w terapii zajęciowej z osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

„Fenomen klocków Cardblocks polega na tym, że każdy element musi zostać przez dziecko samodzielnie złożony. Dopasowywanie i łączenie części, zginanie płaskich powierzchni udoskonalają umiejętności manualne dziecka, szczególnie precyzję ruchów dłoni i palców, oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Proponowane zestawy do złożenia pobudzają wyobraźnię przestrzenną dziecka, wymagają zaangażowania i skupienia uwagi, co pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji. Tektura, z której są wykonane klocki, może zostać pomalowana przez dziecko farbami, flamastrami czy kredkami, co nada konstrukcji indywidualny charakter. Zabawa z wykorzystaniem klocków CARDBLOCKS pełni funkcję edukacyjną i terapeutyczną dla dzieci w wieku szkolnym oraz starszych.”
Agnieszka Jaszczuk, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog specjalny

Cardblocks to doskonała zabawa nie tylko dla dzieci!

Większość osób, które miały szansę wypróbować CARDBLOCKS, twierdzi, że to świetna ponadpokoleniowa zabawa dla całej rodziny. Wspaniała interakcja i integracja grupy. Jedni składają klocki, inni budują, przy tym wszystkim dyskutują o tym, jak budować i co. Kilka godzin przelatuje w chwilę. Wspólne budowanie bazy dla superbohaterów, garażu dla aut, czy domku dla lalek daje ogromną satysfakcję zarówno rodzicom i dziadkom, jak i samym dzieciom. Najważniejszy jest czas spędzany z bliskimi. CARDBLOCKS stanowią doskonałą ku temu okazję.

„Jeszcze nie było na rynku produktu, który pozwalałby na taką swobodę tworzenia i łączenia z innymi zabawkami. Baza dla ludzików? Mebelki dla lalek? A może statki kosmiczne czy imponujące budowle? Dzięki dużym rozmiarom klocków i nieograniczonej swobodzie ich łączenia możesz stworzyć, co tylko chcesz. W tekturowym pudełku zamknięto wszechświat możliwości, a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia małych i dużych konstruktorów.”

Patryk Blok, product manager działu gry planszowe

Wejściu klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS do szerokiej dystrybucji będzie towarzyszyła kampania reklamowa on-line. Spoty promocyjne i videoinstrukcje pojawią się na Youtube. W planie jest także duża promocja całej linii w Internecie poprzez kampanię bannerową w systemie Google Ads. CARDBLOCKS pojawią się także w blogosferze – m.on. na blogach Zabawkowicz, Zabakator, Ładne Bebe, Nebule; w social mediach Facebook i Instagram oraz na najważniejszych portalach internetowych skierowanych do rodziców takich maluchy.pl, babyboom, czasdzieci.pl, Miasto Dzieci itp. Klocki będą także promowane w Polskim Radiu oraz regionalnych rozgłośniach radiowych (RDC, Meloradio).

„Klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS dostępne będą do sprzedaży w drugiej połowie maja. Nasi wiodący partnerzy – najlepsze sklepy zabawkowe i księgarnie – otrzymają od nas komplet materiałów reklamowych. Między innymi specjalną budowlę wykonaną z klocków CARDBLOCKS do ekspozycji w sklepie oraz próbki klocków do rozdawania klientom.”

Tomasz Szymański, Specjalista ds. sprzedaży Egmont Polska

Dlaczego warto poznać klocki CARDBLOCK?

Są alternatywą dla głośnych, kolorowych i plastikowych zabawek. Stymulują zmysły w naturalny, łagodny sposób. Angażują bez reszty, a przez to uczą koncentracji i relaksują.

Działają na wyobraźnię, rozwijają inwencję. Pobudzają do myślenia o formach przestrzennych  – od prostych brył do złożonych konstrukcji.

Cardblocks są ponadpokoleniowe. Bawią i integrują. Zapewniają wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych.

Uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a także nieustannego przeobrażania w miarę potrzeb. Mają otwartą i elastyczną formułę.

Są ekologiczne i wytrzymałe. Można z nich składać bryły wiele razy.

Produkt polski, wykonany z poszanowaniem natury.

KLOCKI KONSTRUKCYJNE CARDBLOCKS – zestaw podstawowy (50 elementów)

CARDBLOCKS to połączenie KLOCKA o oryginalnej konstrukcji i specjalnego ŁĄCZNIKA dające niespotykane dotąd możliwości tworzenia. Zbuduj zamek, domek, most, stolik z krzesełkami czy inne konstrukcje, które podsunie ci wyobraźnia. To świetna zabawa dla osób w każdym wieku, lubiących kreatywne zajęcia.

artykuł we współpracy z EGMONT POLSKA