Kompletny wystrój pomieszczenia, to nie tylko kolory, materiały, meble i sprzęty, które składają się na spójny projekt. Istotny jest jeszcze jeden czynnik, o którym często zdajemy się zapominać – odpowiednie oświetlenie. A to duży błąd, ponieważ właściwie dobrane lampy, emitujące określone światło mogą podkreślić atuty mieszkania, ukryć jego mankamenty i wpłynąć na nasze samopoczucie.

Liczy się spójność

Już na etapie remontowania, budowania i urządzania mieszkania lub domu, warto poświecić czas na rozplanowanie oświetlenia, dobór lamp i ustalenie liczby punktów świetlnych. Ustalając układ mebli i wykorzystanie pomieszczeń należy pamiętać, że tworzymy we wnętrzu różne strefy: jadalną, wypoczynku, do pracy, czy do czytania. Za realizację zadań w poszczególnych strefach będą odpowiadać oświetlenie ogólne, miejscowe oraz dekoracyjne – dostosowane do powierzchni pomieszczeń, ich wysokości, liczby okien oraz ustawienia mebli. Każda ze stref wymaga innego oświetlenia. Jego odpowiednie dopasowanie pozwala na podkreślenie ich różnorodności, wyeksponowanie mebli lub ukrycie niedoskonałości wnętrza. Należy je zgrać, pamiętając o estetyce, wykończeniu i stylu oraz o samym natężeniu światła. Coraz popularniejszym, nowoczesnym rozwiązaniem są podświetlane donice Flowerpot, wykorzystywane w domu, w biurze, na tarasie i w ogrodzie. Ich niekwestionowaną zaletą jest atrakcyjność, ale istotna jest też wysoka jakość i sposób użytkowania.

Podświetlane donice – praktyczny dodatek do nowoczesnego wnętrza

Donice Flowerpot pełnią kilka funkcji. Po pierwsze służą do przechowywania w ich wnętrzu roślin doniczkowych. Stanowią też idealne dopełnienie wystroju każdego wnętrza oraz świecą w ciemności, mogąc tym samym zastąpić domowe lampy oraz tradycyjne oświetlenie ogrodowe. Podświetlane donice Nowodvorski Lighting znajdują zastosowanie wewnątrz mieszkań, szczególnie tych, których właściciele hołdują minimalistycznemu stylowi życia. Docenią je również posiadacze niewielkich powierzchni mieszkalnych, w których podświetlana donica Flowerpot połączy w sobie funkcję dekoracji i lampy. Dzięki nim nawet małe pomieszczenie będzie estetycznie i funkcjonalnie zagospodarowane.

Czy to noc, czy to dzień

Odpowiednie oświetlenie zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania również w nocy. Warto więc pomyśleć o dyskretnym oświetleniu tarasu. Latem staje się on sercem ogrodu.  To na nim z przyjemnością odpoczywamy po męczącym dniu pracy lub organizujemy spotkania towarzyskie. Żeby móc z niego korzystać także po zmroku, powinniśmy zainstalować oświetlenie. Tutaj również idealnym rozwiązaniem będzie ozdobna świecąca donica Flowerpot, odporna na różne warunki atmosferyczne. Jej światło podniesie komfort przebywania na tarasie i zachęci do spędzania na nim długich godzin.

Donice Flowerpot nadają się do ustawienia w mieszkaniu, w ogrodzie, na tarasie, werandzie, balkonie, placu rekreacyjnym czy też wokół firm, biur, przychodni, szkół. Są niezwykle wytrzymałe, mrozoodporne, nie wymagają konserwacji i przede wszystkim świetnie się prezentują. Dzięki wykorzystaniu dobrej klasy materiałów na długo zachowują swój piękny wygląd.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Hurt Elektryczny, który zajmuje się dystrybucją marki Nowodvorski