Drapak to jedno z podstawowych akcesoriów, jakie powinno znaleźć się w domu kociego opiekuna. Osoby przykładające dużo uwagi do aranżacji wnętrz nie muszą się obawiać, że widok drapaka zakłóci stylowe wyposażenie mieszkania. Coraz częściej pojawiają się w sprzedaży designerskie drapaki. Wzbogacają wystrój wnętrza swoją ciekawą formą i uszczęśliwiają kota.

Drapak dla kota – co zrobić, by nie zaburzył wyglądu mieszkania?

Drapak dla kota jest konieczny, lecz nie trzeba się martwić, że zaburzy wygląd mieszkania. Obecna na rynku oferta drapaków jest tak bogata, że z powodzeniem znajdzie się odpowiadający zarówno kotu, jak i jego opiekunowi. Przekonać się można o tym na stronie https://fera.pl/drapakidlakota/. Są tam drapaki w wielu kształtach, kolorach i rozmiarach. 

Należy zastanowić się także nad lokalizacją drapaka. Warto postawić go w miejscu, gdzie kot będzie miał warunki do odpoczynku i relaksu, ale i zapewnioną widoczność strategicznych punktów w mieszkaniu. Są to wszelkie wejścia i wyjścia, granice pomieszczeń, drzwi balkonowe lub tarasowe.

Ciekawe drapaki dla kota

Drapaki nie nie muszą mieć kształtu wieżyczki z półkami. Sporą popularnością w ostatnim czasie cieszą się tekturowe modele. Wykonane są z dość sztywnej falistej tektury. Można je zawiesić na ścianie lub postawić. Ze względu na lekkość bez problemu zmienia się ich położenie w mieszkaniu. Szczególnie będą pasowały do przestrzeni urządzonych w stylu minimalistycznym i skandynawskim. Z tego tworzywa wykonywane są również wielofunkcyjne meble w eliptycznym kształcie. Kolejną interesującą propozycją, która sprawdzi się we wnętrzu zaaranżowanym w różnych stylach, jest piłka – drapak z drewna i sizalu.

Kolejną ciekawą propozycją jest słupek. Doskonale wpasuje się do wnętrz o różnym wystroju. Do mieszkań w nowoczesnym stylu pasować będzie drapak narożny, montowany, jak sama nazwa wskazuje, na rogu ściany. Ten model także można dopasować barwnie do panującej w domu kolorystyki. To także idealne rozwiązanie do mieszkań o małym metrażu, gdzie liczy się każdy centymetr. Podobnie rzecz ma się z drapakiem na ścianę w geometrycznym kształcie. Dzięki eleganckiej ramie i możliwości zmiany wkładu stanowi on atrakcyjną dekorację ścienną. 

Nie dość, że przywołane drapaki będą służyły kotu, to dzięki eleganckiemu wykonaniu i wymyślnym formom będą sprawiać wrażenie designerskiego mebla. Drapak może się okazać świetnym miejscem do zabawy oraz wypoczynku i jednocześnie z powodzeniem będzie stanowić gustowną ozdobę.

Drapak dla kota – czy to konieczne?

Kocie drapanie nie ma nic wspólnego z przejawem złośliwości. Działanie to podyktowane jest wrodzonymi potrzebami i instynktem. Przez drapanie koty oznaczają swój teren – wydzielają wówczas feromony znajdujące się w gruczołach między opuszkami palców. Drapanie warunkuje naturalną odnowę pazurów. Drapiąc, koty rozciągają też mięśnie łap, odreagowują stres i zabijają nudę. Drapanie okazać się może dość uciążliwe, zwłaszcza jeśli nie zapewni się zwierzęciu warunków do jego realizacji. Żeby kot nie niszczył wytapetowanych ścian czy tapicerowanych mebli, konieczne jest postawienie w domu drapaka.

artykuł we współpracy z marką Fera