W plebiscycie Influencer’s Top 2020 nominowane są świetne produkty. Do takich należy również marka Cannabium z olejem Cannabium 10% Effective. To wysokiej jakości produkt z konopi włóknistych, których uprawa i przetwórstwo odbywa się w Polsce i jest w pełni nadzorowane przez specjalistów firmy Hemplab. 

Produkty Cannabium to efekt innowacyjnej metody pozyskiwania oleju z konopi włóknistych, która nie wykorzystuje szkodliwych substancji chemicznych. Surowcem do produkcji oleju jest susz konopi włóknistych uprawianych w południowej Polsce. Konopie kiełkują z certyfikowanych nasion, a do ich uprawy nie używa się pestycydów. Technologie przetwórcze opracowane przez zespół polskich naukowców ukierunkowane są na oczyszczenie oleju z wszelkich niepożądanych substancji, przy jednoczesnym zachowaniu jego naturalnego spektrum odżywczych substancji. Każda partia Cannabium poddawana jest specjalistycznym testom i analizom, które potwierdzają jej jakość i bezpieczeństwo.

Oleje Cannabium nie zawierają żadnych syntetycznych substancji. Są to w pełni naturalne produkty, które nie wykazują żadnego działania psychotropowego.

CBD (kannabidiol) to substancja naturalnie występująca w europejskich odmianach konopi włóknistych, która wykazuje szerokie działanie odżywcze. Kannabidiol ze względu na swoje właściwości skupia coraz większą uwagę naukowców oraz pozyskuje coraz szersze grono odbiorców. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych związków chemicznych z grupy kannabinoidów pochodzących z konopi.

Poniżej kilka cennych informacji na temat układu endokannabinoidowego.

Układ ten odgrywa ogromną rolę w wielu procesach zachodzących w organizmie. Utrzymuje i przywraca stan homeostazy poprzez regulację procesów neurohormonalnych i neuroimmunologicznych. Reguluje metabolizm, gospodarkę energetyczną oraz aktywność motoryczną. Wpływa na nastrój, motywację do działania, ośrodek sytości i głodu.

Podsumowując odpowiada za balans fizyczny i psychiczny człowieka, czyli szeroko pojęte zdrowie. ECS składa się z receptorów kanabinoidowych (CB1 i CB2), ich endogennych ligandów (endokannabinoidów), układu enzymów syntetyzujących i degradujących, oraz białek transportujących i uwalniających endokannabinoidy.

Prawidłowe funkcjonowanie układu endokannabinoidowego jest pomocne w:

– łagodzeniu stanów zapalnych i bólowych

– poprawie jakości snu

– zwiększeniu apetytu

– zwalczaniu objawów chorób neurodegeneracyjnych

– radzeniu sobie z nerwicą, lękami i stanami depresyjnymi

artykuł powstał we współpracy z Cannabium