Higiena jamy ustnej to klucz do dobrego samopoczucia i pięknego uśmiechu. Szczególnie, gdy na przeszkodzie stoją złe nawyki dnia powszedniego. Kawa, papierosy, barwniki w żywności – to tylko trzy spośród wielu rzeczy, które narażają zęby na pogorszenie kondycji. Jak uniknąć próchnic czy żółknięcia szkliwa? Odpowiedzią może być G.U.M od Sunstar.  To marka, która specjalizuje się w wyrobie produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Dwa z nich pojawiły się na a liście Plebiscytu Influencer’s Top: pasta do zębów Original White i szczoteczka międzyzębowa Soft Picks Advanced.

G.U.M od Sunstar Original White

Problemy z przebarwieniami mogą być zmorą każdego z nas, bez względu na to jaki tryb życia prowadzimy – nieraz zęby bezwzględnie tracą swoją naturalną biel przez starzenie się. Z tego powodu Eksperci GUM stworzyli pastę, która nie niszcząc szkliwa rozpuszcza przebarwienia i usuwa je dzięki mikropęcherzykowej pianie. W efekcie zęby ujednolicają się kolorystycznie. Dodatkowo, pasta wzmacnia dziąsła i chroni zewnętrzną warstwę zęba.

Jakie składniki wpływają na siłę pasty Original White? Warto zacząć od mikronizowanej krzemionki odpowiedzialnej za delikatne działanie mechaniczne.  Dalej – StainClear. Środek rozpuszcza przebarwienia i tworzy warstwę ochronną na płytce nazębnej.  Oprócz tego, w składzie znajdują się  fluorek sodu i izomalt, jako dodatkowa ochrona szkliwa przed próchnicą.

Pasta wybielająca nie zawiera agresywnych wybielaczy, w związku z czym jest bezpieczna do długoterminowego stosowania. Usuwa przebarwienia z zębów, ale nie zmienia ich naturalnego koloru. Efekty są widoczne już po pierwszym tygodniu stosowania.

G.U.M od Sunstar Original White w Influencer's Top 2020

Soft-Picks Advanced

GUM Soft-Picks Advanced, inaczej szczotka międzyzębowa – tego jeszcze nie było! Zwykłe drogeryjne szczoteczki nie docierają do wszystkich miejsc w jamie ustnej, gdzie, bez naszej wiedzy, gromadzą się cząsteczki jedzenia.  I tu, po raz kolejny G.U.M wychodzi naprzeciw problemowi.

Szczotki, które oferuje marka są delikatne i łatwe w użyciu, mają supermiękkie, gumowe włosie i oferują kompletne czyszczenie międzyzębowe. To idealny wybór dla osób z aparatem ortodontycznym lub z ciasnym zgryzem. Gumowa główka Soft-Picks sprawia, że korzystanie ze szczoteczki jest przyjemne w użyciu nawet dla pacjentów z najbardziej wrażliwymi dziąsłami.

Szczotka przystosowuje się do różnych typów zębów – szerokość rozstawienia włosia jest regulowana. W zestawie znajdziecie wygodne etui podróżne i gwarancje dobrej jakości. Produkt jest pozbawiony materiałów takich jak lateks, drewno czy metal, dzięki czemu jest bezpieczny dla tkanek dziąsła.

artykuł we współpracy z Sunstar Europe S.A Oddział w Polsce