Nie ma nic cenniejszego od chwil spędzonych z rodziną. W nadmiarze obowiązków zdarza się, że zapominamy jak ważne jest by w zaciszu domowym poświęcać sobie wzajemną uwagę. Lekarstwem na długotrwałą ciszę mogą być, na przykład, gry planszowe. Na liście do Plebiscytu Influencer’s Top umieściliśmy trzy gry firmy Trefl, które poprawią atmosferę w gronie najbliższych podczas długich, jesiennych wieczorów.

Hot Pot od Trefl

Hot Pot to oryginalna gra zręcznościowa. W zestawie do dyspozycji graczy znajduje się miska pełna jedzenia (rzecz jasna, niejadalnego – plastik nie jest smaczny). Zadaniem zawodników jest jak najszybsze wyciągnięcie z miski wypełnionej gumowym makaronem odpowiednich składników. Zadanie wydaje się być banalne, ale pozory potrafią zmylić. Gracz musi dokonać selekcji za pomocą szczypiec i pałeczek dołączonych do opakowania. Elementy zestawu są drobne, dlatego też gra jest przeznaczona dla osób powyżej piątego roku życia. Rekomendujemy nie rozkładać gry przed kolacją!

Trefl nominowany w jesiennej edycji Influencer' s Top 2020

Uwaga, spoiler!

Ludzie dzielą się na dwie grupy – tych lubiących spojlery i tych, którzy zatykają uszy przy rozmowach o jeszcze nieobejrzanych produkcjach. „Uwaga, spoiler!” to gra, w której spoilerowanie jest niedozwolone. Drużyna ma za zadanie naprowadzić przeciwników na odpowiedni tytuł bez używania określeń wyznaczonych na kartach do gry. Jeśli uczestnikom zdarzy się zdradzić zakazany spoiler, cała drużyna traci punkty. Gra jest przeznaczona dla starszych dzieci (chyba, że dziesięciolatek jest dobrze zaznajomiony ze światem seriali i kina – to się zdarza!). By wygrać, trzeba wykazać się dużą dozą kreatywności.

Skoczki – Rodzina Treflików


Skoczki to prosta gra dla najmłodszych i ich rodziców. Celem zabawy jest trafienie pionkiem w środek tarczy. Gra powstała na podstawie motywu z dziecięcego serialu „Rodzina Treflików”, dlatego też jest idealnym prezentem dla największych fanów telewizyjnej bajki. Dowodem powiązania produkcji z planszówką jest chociażby to, że grę rozpoczyna uczestnik, który jako ostatni oglądał „Rodzinę Treflików”. Uprzedzając wszelkie pytania – skoki do tarczy to nie jedyna rozrywka, jaką zapewni zestaw Trefla. Dodatkowych atrakcji urozmaicających, ale jednocześnie utrudniających grę jest m.in. drzewko szczęścia i wyrzutnia.

artykuł we współpracy z marką Trefl