Podczas gdy Europejki borykają się z powracającym tematem zmarszczek i problemów skórnych, Koreanki śpią spokojnie. Chociaż azjatyckie metody pielęgnacji ciała od dawna nie stanowią żadnej tajemnicy, wciąż nie potrafimy w pełni skutecznie włączyć wschodnich nawyków w nasze rutyny. W drogeriach znajdziemy mnóstwo kremów, które pustymi hasłami krzyczą, że pozbędą się cellulitu, rozstępów, oznak starzenia czy zmęczenia. A wystarczy tak niewiele, by poprawić kondycje skóry, chociażby przez szczotkowanie ciała. Na liście nominacji do Plebiscytu Influencer’s Top znajdziecie szczotkę ze sklepu internetowego https://koreanskapielegnacja.pl/, która ułatwi wdrożenie nowych metod w życie.

Szczotkowanie ciała – po co?

Warto zacząć od tego, że codziennie ciało człowieka przeprowadza proces samooczyszczania, czyli wydalania toksyn na skórę. Zwykłe mycie nie wystarczy, by usunąć martwy naskórek. To coś, z czym może uporać się jedynie porządny peeling.

Ciało szczotkuje się na sucho, przed kąpielą, jako wstęp do kolejnych zabiegów. Od dołu, do góry, każdą partię ciała w stronę najbliższych węzłów chłonnych. Dlaczego? To właśnie w okolicach węzłów wraz z potem wydostaje się największa ilość zanieczyszczeń, które w przyszłości mogą powodować wiele chorób skórnych.

Oczyszczenie to nie jedyna korzyść, która idzie w parze z koreańską metodą szczotkowania. W pakiecie benefitów dostaniecie również ujędrnioną i wygładzoną skórę, unikniecie wrastania włosków, zapomnicie o rozstępach… A co więcej, wspomożecie pracę układu krwionośnego! Szczotkowanie, prócz właściwości leczniczych, jest też bardzo przyjemne i relaksujące.

Jak zacząć?Skóra skórze nie równa, dlatego przed częstszym szczotkowaniem dobrze jest wyczuć, na ile można sobie pozwolić. Delikatne i skłonne do podrażnień naskórki mogą gorzej znosić częste i intensywne peelingi. Dlatego obserwuj swoje ciało i jego reakcje! Z tego samego powodu dobrze jest zaopatrzyć się w bezpieczną i testowaną dermatologicznie szczotkę.  Naszym wyborem jest zdecydowanie egzemplarz od https://koreanskapielegnacja.pl/. Przy regularnym korzystaniu efekty przyjdą szybciej, niż myślicie!

artykuł we współpracy z KoreańskaPielęgnacja.pl