Zapraszamy do krótkiej podróży na Syberię. Miejsca, o powierzchni większej od Kanady – drugiego, największego kraju na świecie. Miejsca, które rządzi się swoimi, naturalnymi prawami. Gdzie człowiek żyje w zgodzie ze środowiskiem, tak, jak kilkaset lat temu. Tam gdzie nie dotarł wielki przemysł i urbanizacja. Gdzie nie trzeba się obawiać smogu, gdzie czas płynie wolniej, a właściwie zatrzymał się wieki temu.

To stamtąd pochodzą prawdziwe skarby natury, dzikie rośliny syberyjskie, które rosną bez zewnętrznej stymulacji, a zatem i szkodliwych substancji chemicznych. Mają silne właściwości antyoksydacyjne, regenerujące, ochronne i przeciwstarzeniowe. Od dawna znane są ze swych ponadprzeciętnych właściwości. Narażone na trudne warunki atmosferyczne, potrafią przeżyć dostosowując się do jednego z najtrudniejszych na Ziemi środowisk. Wyjątkowo nieprzyjazny klimat wyrobił w roślinności Syberii zdolność syntezy równie wyjątkowych substancji czynnych.

Z największą radością witamy w IV edycji Plebiscytu Influencer’s TOP nominowane produkty marki Natura Siberica.

Energia płynąca z witaminy C

Rokitnik Ałtajski to roślina wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, prawdziwa bomba witaminowa. Owoce tego często spotykanego również w Polsce krzewu, na Syberii dostąpiły statusu niemalże „leku na wszystko”. Wynika to przede wszystkim z tego, że zawierają one wiele substancji aktywnych, takich jak kwasy AHA i BHA, jak witaminy A, E czy B5, ale przede wszystkim dlatego, że są tak bogate w witaminę C (mają jej 15 razy więcej niż pomarańcza!). Rokitnik rosnący na Ałtaju jest również wyjątkowy z innego powodu – okres wegetacji tego krzewu jest tam tak krótki, że aby poradzić sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, utrzymującymi się często przez 10 czy 11 miesięcy w roku, musi skumulować znacznie więcej składników aktywnych, niż jego europejscy kuzyni.

Energizujące serum do twarzy z witaminą C

Każdy z nas dzisiaj wie, jak zbawiennie na ciało, skórę, cerę, włosy czy ogólny stan zdrowia działa witamina C i jak bardzo jest ona dzisiaj pożądana, również w kosmetologii. Natura Siberica wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom ze swoją serią OBLEPIKHA C-BERRICA, w skład której wchodzi m.in. Energizujące serum do twarzy z witaminą C.

Energizujące serum do twarzy posiada certyfikat Vegan Society, który tylko potwierdza wysoką jakość tego produktu. Zawiera witaminę C w postaci aktywnej formy (SAP), wzmacniającą procesy obronne skóry i ujednolicające jej koloryt. Zawiera także witaminę A, która działa odżywiająco oraz witaminę E, działającą silnie antyoksydacyjnie, redukując oznaki starzenia się skóry. Serum bazuje na hydrolacie (wodzie kwiatowej pozyskiwanej w procesie destylacji roślin) z organicznego rokitnika ałtajskiego, który odpowiednio nawilża skórę i działa przeciwstarzeniowo.

Energizujące serum do twarzy z witaminą C

Co bardzo ważne dzisiaj, kosmetyki z serii OBLEPIKHA C-berrica chronią przed światłem niebieskim emitowanym przez smartfony, komputery czy telewizory. Zapewniają również ochronę przed promieniami UV oraz światłem czerwonym, emitowanym m.in. przez urządzenia AGD w domu.

Energizujące serum do twarzy z witaminą C

Dzika Syberia w prawdziwie męskim wydaniu

Skarby Syberii w postaci dzikich ziół, roślin i owoców świetnie sprawdzają się również w męskiej pielęgnacji. Dobrym przykładem produktu naturalnego, jednocześnie męskiego i dodającego energii jest pobudzający żel do mycia twarzy „Uścisk Niedźwiedzia” z serii Natura Siberica MEN, który nie tylko świetnie oczyszcza skórę ale nadaje jej również uczucia niezwykłej świeżości.

Pobudzający żel do mycia twarzy

Swoje wspaniałe właściwościuzyskuje dzięki dzikiemu syberyjskiemu żeńszeniowi, który działa na skórę silnie antyoksydacyjnie i regenerująco, poprawiając tym samym jej ukrwienie i wspomagając odnowę. Ponadto w składzie znajdziemy również mącznicę lekarską, która dzięki zawartości arbutyny zmniejsza przebarwienia posłoneczne i poprawia koloryt skóry. Bazą jest również cytryniec chiński, słynący z właściwości adaptogennych, który zapewnia efekt odmładzający, nadaje skórze jędrności oraz świeżości. Kosmetyki Natura Siberica MEN są również bogate w zbawienną witaminę C

Szczególnie polecany jest dla mężczyzn, którzy na co dzień narażeni są na zgubne skutki życia w wielkim mieście, czyli zanieczyszczenia powietrza oraz stres.

Pobudzający żel do mycia twarzy

Kosmetyki z serii OBLEPIKHA C-BERRICA oraz NATURA SIBERICA MEN kupimy wyłącznie w sieci drogerii Rossmann.

Artykuł powstał we współpracy z marką Natura Siberica