Zmywacz i płatek kosmetyczny, którym przecierasz paznokcie — to wystarczy, żeby usunąć z nich tradycyjne lakiery. Hybrydy i żel to twardsi zawodnicy, którzy nie ugną się pod zwykłym zmywaczem do paznokci. Ale są sposoby na to, żeby pozbyć się także ich.

Tradycyjne lakiery a hybrydy — czym się różnią

Jest kilka kwestii, które decydują o tym, że tradycyjne lakiery i hybrydy są od siebie tak różne. Na pierwszy rzut oka wydają się podobne — i jedne, i drugie służą do malowania paznokci, wyglądają na nich podobnie i są zamknięte w takich samych buteleczkach. Nawet malowanie nimi płytki paznokcia wygląda tak samo.

Ale później nadchodzi czas na lampę UV/LED, czyli coś, co w stylizacji hybrydowej jest niezbędne. Dzięki niej lakier utwardza się i po przetarciu płynem odtłuszczającym jest już gotowy. Nie musisz czekać, aż wyschnie, a jego usunięcie jest trudniejsze, ale możliwe na dwa sposoby — mechaniczny i chemiczny.

Lakiery do paznokci hybrydowe i żelowe – mechaniczne usuwanie

Trwałe lakierydo paznokci hybrydowe i żelowe — można usunąć mechanicznie, wykorzystując do tego specjalne urządzenie, czyli frezarkę do paznokci. Ta technika wymaga dużo wprawy i umiejętności, dlatego korzystają z niej głównie profesjonaliści. Polega na usuwaniu hybrydy obracającym się wiertełkiem frezarki.

Używanie frezarki wymaga dużej delikatności, ponieważ łatwo w ten sposób uszkodzić płytkę, jeśli spiłuje się lakier zbyt głęboko. Generuje także dużo pyłu, więc warto mieć to na uwadze i zabezpieczyć stolik na przykład ręcznikiem. Usuwanie hybrydy frezarką nie jest czasochłonne, jeśli wykonuje je doświadczona osoba. Można to jednak zrobić szybciej, wykorzystując specjalny zmywacz do lakierów hybrydowych.

Zmywacze do hybryd z acetonem

Zmywacz z acetonem to nie ten sam, którym zmywamy tradycyjne lakiery. Hybrydy nie zareagują na zwykły zmywacz, dlatego potrzebują produktu z zawartością acetonu, rozpuszczającego lakier i pozwalającego na jego usunięcie z płytki. Acetonu możesz użyć w domu, wykorzystując do tego jeden z dwóch sposobów. Przed każdym z nich spiłuj delikatnie wierzchnią warstwę topu, żeby zmywacz miał styczność bezpośrednio z lakierem kolorowym.

Jak zmyć hybrydy acetonem?

Pierwszy sposób polega na wlaniu zmywacza do naczynia i zamoczeniu w nim palców. Nie mocz całych dłoni, wystarczy, że w płynie znajdą się tylko paznokcie. Warto nakryć miseczkę ścierką lub szmatką, aby niepotrzebnie nie wdychać oparów. Po ok. 10 minutach możesz wyjąć dłonie i usunąć pozostałości lakieru drewnianym patyczkiem oraz wygładzić paznokcie bloczkiem polerskim.

Drugi sposób jest bardziej oszczędny, bo nie musisz zużywać do niego tyle zmywacza. Wystarczy, że nasączysz nim bezpyłowe waciki, przyłożysz po jednym do każdego paznokcia i owiniesz palce folią. Po odczekaniu kilku minut wystarczy zdjąć owijki, tak samo usunąć lakier patyczkiem i wygładzić płytkę.

Jeśli chcesz, możesz od razu pomalować paznokcie na nowo, a jeżeli wolisz — zostawić je sauté. Na koniec użyj oliwki do nawilżenia paznokci i skórek oraz kremu do rąk, żeby je ożywić.

artykuł sponsorowany