Trampolina to świetne akcesorium, które skutecznie potrafi rozruszać maluszka, a temu, który ma energii nieco za dużo, pomóc w jej pozbyciu się. Od jakiego wieku dziecko może z niej korzystać? Podpowiadamy, kiedy warto pomyśleć o zakupie trampoliny.

Współczesne dzieciaki dorastają w towarzystwie technologii, która oferuje im niezliczoną ilość możliwości w kontekście rozrywki. Nic dziwnego, że maluchy coraz mniej się ruszają – w świecie wirtualnym jest przecież tyle do odkrycia! Niezależnie od tego, czy masz w domu małego leniuszka, czy też dziecko, które wręcz kipi energią, trampolina z pewnością okaże się trafionym zakupem. Trudno znaleźć dziecko, które o takowej nie marzy, a jeśli nie, to pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy!

Trampoliny ogrodowe z siatką i drabinką – świetny sposób na zabawę dla malucha

Trampoliny ogrodowe świetnie sprawdzają się jako akcesorium do postawienia w ogrodzie celem niemal całorocznej zabawy. Jeśli pogoda na to pozwoli, korzystać z nich można przez większość miesięcy w roku, oczywiście z wyłączeniem tych najchłodniejszych – od grudnia do lutego. Wtedy to trampoliny ogrodowe dla dzieci najlepiej złożyć, wyczyścić i umieścić w suchym miejscu o stałej temperaturze w oczekiwaniu na kolejny sezon. To nie tylko letnie akcesorium – równie świetnie sprawdzi się późną jesienią czy wczesną wiosną.

Dobre trampoliny ogrodowe polskich producentów, które kupisz w sklepach stacjonarnych i online takich jak Dollo – https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/trampoliny_i_akcesoria.html. Gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo, o ile są używane zgodnie z przeznaczeniem. Ważnym aspektem, o który należy dbać, jest ilość dzieci korzystających jednocześnie z trampoliny. Ta oczywiście zależy poniekąd od jej wielkości, jednak równie ważne jest dozwolone obciążenie. Na opakowaniu producenta znajdziesz oznaczenia, a w środku – instrukcję, która umożliwi bezpieczne korzystanie z trampoliny.

Trampoliny ogrodowe dla dzieci – od jakiego wieku dziecko może z nich korzystać?

Maluchy uwielbiają skakać na trampolinie, a zabawa tego typu przynosi im sporo korzyści. Po pierwsze, mogą w ten sposób znaleźć ujście dla nadmiaru energii. Po drugie – trampolina gwarantuje im całkiem intensywny trening, który świetnie służy dotlenieniu i formie. I wreszcie po trzecie – to świetny sposób na odstresowanie. Nic dziwnego, że rodzice tak chętnie decydują się na umieszczenie tego rodzaju akcesorium w swoim ogrodzie.

Należy jednak pamiętać, że trampoliny ogrodowe to nie zabawka dla każdego. Dzieci poniżej trzeciego roku życia nie są jeszcze gotowe na takie rozrywki ze względu na ograniczoną koordynację ruchową i ryzyko urazów. Dopiero cztero- czy pięcioletnie maluchy mogą zacząć używać trampoliny. Należy przy tym pamiętać, że aż do wieku kilkunastu lat zabawy powinny być nadzorowane przez rodziców. Dzieciaki bywają beztroskie i poświęcając się zabawie, mogą po prostu nie zauważyć niebezpieczeństwa.

Przy odpowiednio nadzorowanej zabawie ryzyko jakichkolwiek urazów znacznie spada. Pilnując właściwego zachowania maluchów i ograniczonej ilości użytkowników trampoliny, nie ma się czego obawiać w kontekście bezpieczeństwa.

Trampolina ogrodowa a bezpieczeństwo

Na szczęście, dzięki przemyślanemu projektowaniu, trampoliny mogą być naprawdę bezpieczne dla dzieci dzięki stabilnej konstrukcji i siatce. To zwłaszcza siatka zapewnia bezpieczeństwo – nie należy o niej zapominać, szczególnie jeśli trampolina jest przeznaczona do użytku kilkulatków. Beztroskie skakanie to dla maluchów wspaniała rozrywka – warto jednak zadbać o to, by zapobiec ewentualnym szkodom.

artykuł powstał we współpracy z www.dollo.pl