Dbanie o higienę jamy ustnej to nie tylko nienaganne uzębienie i świeży oddech. Istnieje powiązanie miedzy chorobami dziąseł, a zdrowiem całego organizmu – infekcje jamy ustnej mogą prowadzić do schorzeń innych układów funkcjonujących w ciele. Z tego względu firma Sunstar Gum opracowała gamę specjalistycznych rozwiązań skutecznie wspierających kondycję dziąseł. Spośród bogatego asortymentu Sunstar Gum wytypowaliśmy dwa produkty, które dołączają do listy Influencer’s Top 2021 – pasta GUM BIO i płyn do płukania Paroex.

Pasta Gum Bio

Tendencja do sięgania po organiczne produkty jest bardzo dobrym znakiem dla kondycji środowiska i zdrowia człowieka. Naturalne kosmetyki to zdecydowanie MUST HAVE każdego, kto świadomie dba o pielęgnację swojego ciała. To właśnie skład pasty Gum Bio sprawia, że jest ona wyjątkowo delikatna dla dziąseł i zębów.

Na etykietce przeczytacie m.in. o łagodzącym aloesie i   organicznej mięcie pieprzowej, których kombinacja zapewnia świeży start każdego dnia. Działa wzmacniająco, odświeża oddech, a dodatkowo jest przyjazna środowisku – czego chcieć więcej?Zgodnie z zaleceniami ekspertów ds. Zdrowia i jamy ustnej oraz EFP (Europejskiej Federacji Periodontologii) w składzie pojawia się także fluor chroniący szkliwo przed ubytkami. Wraz z całkowitym ograniczeniem sztucznych składników nie maleje skuteczność pasty – testy wykazały, ze spełnia ona te same kryteria co inne produkty z oferty GUM. Gum Bio jest pakowana w kartonowe pudełko, które w pełni nadaje się do recyklingu.

Płyn do płukania Paroex

Wielu z nas zmaga się z codziennym krwawieniem dziąseł i cyklicznym pojawianiem się zapaleń. Płyn do płukania jamy ustnej Paroex przeciwdziała powyższym problemom – zwalcza krwawienie dziąseł i przynosi im ulgę. Oprócz tego pomaga ograniczyć gromadzenie się płytki nazębnej, powstrzymuje rozwój szkodliwych bakterii i długotrwale pogłębia uczucie świeżości w buzi.

Sunstar Gum oferuje dwa płyny Paroex różniące się stężeniem chlorheksydyny, czyli składnika który odpowiada za zwalczanie stanów zapalnych. W ofercie dostępny jest Paroex 0,06% i 0,12%. Pierwszy z nich jest idealny w fazie podtrzymującej po leczeniu przyzębia lub w przypadku wczesnych objawów wrażliwych dziąseł. Zaleca się go do kontroli płytki nazębnej przy ortodoncji, implantach, protezach i innych sytuacjach protetycznych. Płyn jest wydajny i nie wymaga rozcieńczenia. Można stosować go od 7 roku życia.

Paroex 0,12% ma silniejsze działanie i rekomenduje się używać go na przykład przed oraz po zabiegach chirurgicznych, ekstrakcjach zębów czy osadzeniu implantu. Oba płyny zawierają dodatkowo CPC, czyli chlorek cetylopirydyny wzmacniający działanie antybakteryjne i niwelujący toksyny powstające w jamie ustnej. Dzięki temu, że nie zawierają alkoholu, płyny są przyjemne w smaku i nie powodują pieczenia w jamie ustnej.

artykuł powstał we współpracy z SUNSTAR GUM