Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie jest jedynym przedsiębiorstwem zajmującym się przetwórstwem mleka na obszarze powiatu słupeckiego i zarazem spadkobierczynią ponad stuletnich tradycji w zakresie przemysłowego przerobu mleka, a także kontynuatorką chlubnych tradycji spółdzielczości mleczarskiej na tym terenie.

Asortyment produkowanych przez Spółdzielnię wyrobów, obejmuje:

  • sery twarogowe: śmietankowy, wiejski ze Strzałkowa, półtłusty, chudy;
  • mleko spożywcze: 2%, 3,2%;
  • śmietany i śmietanki;
  • masła
  • napoje mleczne fermentowane.

Marka bierze udział po raz kolejny w plebiscycie Influencer’s Top 2021, tym razem nominowany produkt to masło ze Strzałkowa.

Masło ze Strzałkowa produkowane jest w oparciu o stare receptury z 1926r. Szczególne walory smakowe i zapachowe masła zawdzięczamy wyjątkowemu procesowi przygotowania śmietanki przed zmaślaniem. Najistotniejszymi parametrami w przygotowaniu śmietanki jest wydłużony czas i zmienna temperatura jej dojrzewania. Masło ze Strzałkowa posiada oryginalną kostkę 250 g i 82% tłuszczu mlecznego. Jego termin przydatności do spożycia to 30 dni.  Jest to produkt o barwie jednolitej, kremowej i konsystencji zwartej, smarownej. Masło ze Strzałkowa 3 czerwca 2013 roku zostało odznaczone godłem Teraz Polska. Posiada certyfikat Jakość Tradycja oraz przynależność do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.

Produkty Spółdzielni charakteryzują się wysoką jakością, dobrymi walorami smakowymi i są sprzedawane ma terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodnio-pomorskiego. Szczególnym uznaniem konsumentów cieszy się twaróg śmietankowy i wiejski, a także masło. W ostatnich latach Spółdzielnia otrzymała ponad 80 nagród i wyróżnień. Najważniejszym wyróżnieniem jest nadane przez Kapitułę pod patronatem Prezydenta Polskiej Rzeczpospolitej Godło Promocyjne TERAZ POLSKA za masło ze Strzałkowa, nadane  3 czerwca 2013 roku w XXIII Edycji Konkursu Na Najlepsze Produkty i Usługi.  W powiecie słupeckim tym Godłem została wyróżniona tylko Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie.

artykuł we współpracy z Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie