Magnez bierze udział w licznych procesach zachodzących w organizmie. Pomimo, że dostarczamy go na co dzień w naszym pożywieniu, łatwo może dochodzić do niedoborów, gdyż wiele czynników wpływa na jego przyswajanie i wydalanie.

Niedobór magnezu może być odpowiedzią na wiele codziennych dolegliwości. Uczucie zmęczenia, słaba koncentracja, wahania nastroju czy bolesne skurcze – to tylko kilka z objawów, których możemy spodziewać się po niedostarczaniu odpowiedniej dawki organizmowi „pierwiastka życia”. Tak jak w przypadku zróżnicowanej diety i selekcji odpowiedniej jakości produktów które spożywamy, wybór witamin i suplementów wymaga wcześniejszego rozeznania się z dostępnymi na rynku produktami. Magnez magnezowi nierówny! Na półkach sklepowych najczęściej przewijają się formy konwencjonalne (cytrynian, diglicynian czy tlenek), które są wyizolowanymi formami magnezu. Chociaż stosuje się je w walce z wyżej wymienionymi dolegliwościami, prawdą jest, że mają stosunkowo niską przyswajalność i niekiedy negatywnie wpływają na nasz organizm.

Marka Royal Green, w trosce o zdrowie konsumenta, jako pierwsza na świecie stworzyła kompleks zawierający magnez ekologiczny! Royal Green Magnesium zostaje nominowany do naszego plebiscytu Influencer’s Top 2021. Na wstępie warto zaznaczyć, że produkt diametralnie różni się od tych proponowanych przez przemysł farmaceutyczny.

Co wyróżnia Magnesium Royal Green ?
Royal Green jak zwykle postawiło na moc natury:

„Według nas era syntetycznych czy wyizolowanych witamin i minerałów należy do przeszłości. Jesteśmy przekonani, że pełne spektrum pożywienie („whole food”) oraz certyfikowane ekologiczne witaminy i minerały są bardziej wartościowym źródłem, mają szerszy wachlarz działania i są lepiej przyswajalne. Stworzyłem markę Royal Green, aby zaoferować autentyczną naturalną alternatywę dla wszechobecnie dostępnych syntetycznych witamin i minerałów. Naszą inspiracją jest siła Matki Natury i tworzymy suplementy z nią harmonizujące” mówi Roy Jongens, twórca marki Royal Green.

Magnez Royal Green pochodzi ze specjalnej sałaty morskiej. Sałata jest zbierana ręcznie i suszona na słońcu, tak aby wszystkie wartości odżywcze zostały zachowane i dostarczone. Royal Green nie wyizolowywuje witamin, minerałów, nigdy nie standaryzuje ziół i roślin. Dlaczego? Ponieważ w procesie ekstrakcji stosuje się heksan (rozpuszczalnik), aceton (zmywacz do paznokci) czy bardzo wysokie temperatury. Reszta składników jest zniszczona lub wyrzucona. Produkty Royal Green wyróżnia to, że dostarczają wszystkie składniki odżywcze, jakie dana roślina czy zioło oferuje, są bogate w esencjonalne oleje, enzymy, mikroelementy i wiele więcej.

Royal Green Magnesium oferuje Magnez w połączeniu  z witaminą D2 (z pieczarek) i ashwagandę (indyjski żeń-szeń). Są stworzone przez Matkę Naturę i działają synergicznie z magnezem na nasz organizm.

Kompleks wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego, uodparnia na stres oraz redukuje przemęczenie organizmu. Jest rozwiązaniem na skurcze, szumy w uszach, a nawet stany depresyjne – według badań istnieje powiązanie miedzy niedoborem magnezu a zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Produkt jest lepiej przyswajalny niż konwencjonalny magnez, co na dłuższą metę jest bardzo istotne. Syntetyki mają to do siebie, że nawet regularne stosowanie niewiele zmienia, a problem z niedoborem pierwiastka i obniżoną energią nie odchodzą w zapomnienie. W tej kwestii magnez Royal Green jest absolutnie innowacyjny – nie bez powodu został doceniony i wyróżniony przez BeEco2017 w kategorii najlepszego produktu ekologicznego. Jest w 100% wegański i naturalnie bezglutenowy, a 1-2 tabletki dziennie przy regularnym stosowaniu są w stanie przywrócić spokój i ukojenie organizmu.

Royal Green posiada w swoim asortymencie ponad 25 różnych suplementów, w tym wiele z nich jest w 100% wegańskie. Wszystkie prodykty Royal Green nie zawierają wypełniaczy, pestycydów, chemii, substancji konserwujących, syntetycznych słodzików i aromatów smakowych.

Zapraszamy do zapoznania się bliżej z marką na www.royalgreen.pl