Jeśli masz ogród, to doskonale wiesz, że latem staje się on centrum wypoczynku i zabawy dla wszystkich domowników. Chcesz, aby spędzony w nim czas był jeszcze przyjemniejszy? Stwórz aranżację, dzięki której Twój ogród stanie się piękny i funkcjonalny. Zobacz, jakie meble i akcesoria Ci się w tym celu przydadzą. 

Każdy, kto uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, wie doskonale, jak duże znaczenie ma wystrój otoczenia. Piękny ogród pełen wspaniałej roślinności, ozdób, funkcjonalnych akcesoriów, wyposażony w wygodne meble, to miejsce, które bez wątpienia sprzyja wypoczynkowi. Jeśli chcesz więc, by Twój ogród stał się oazą spokoju, a także miejscem, w którym będziesz spędzać radosne chwile w letnim słońcu, dodaj jego aranżacji charakteru. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Podpowiemy Ci, jakie meble i akcesoria ogrodowe są modne w tym sezonie! Sprawdź, jak wybrać funkcjonalne dodatki i ciesz się przyjemnym i nieprzerwanym wypoczynkiem.

Akcesoria do ogrodu — pomysł na ciekawą aranżację 

Wszelkie dodatki i gadżety stanowią bardzo ważną część ogrodu. Zarówno ze względu na funkcjonalność, jak i na estetykę. To właśnie drobne akcesoria tworzą całą aranżację. Dlatego też ich właściwy dobór jest tak istotny. Jakie akcesoria do ogrodu wybrać? Wszystko zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb i efektu, jaki chcesz uzyskać. Dlatego przede wszystkim, dobrze zastanów się, jak chcesz, aby wyglądał Twój ogród oraz w jaki sposób planujesz spędzać w nim czas. 

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego ogrodu jest dobrze rozmieszczone oświetlenie. Światło pełni w nim niezwykle istotną funkcję, ponieważ można uzyskać dzięki niemu niepowtarzalny i przytulny klimat. Doskonałym wyborem są przede wszystkim lampy solarne, które nie muszą być podpięte do prądu. Szczególnie urokliwe są łańcuchy świetlne z dużymi żarówkami. 

W ogrodzie nie może zabraknąć roślin. Warto posadzić też kilka okazów w donicach — będą doskonałą ozdobą tarasu. Na balkonie natomiast pięknie prezentować się będą kwiaty. Wybierz do nich doniczki dopasowane kolorystycznie do tych, które znajdują się w ogrodzie.  

Jakie meble ogrodowe wybrać? 

Jeśli chcesz stworzyć funkcjonalny ogród, to muszą znaleźć się w nim także meble. W tym przypadku warto zastanowić się, czy mają one służyć głównie jako jadalniane, czy też raczej wypoczynkowe. A może zależy Ci na obu tych funkcjach? Jeśli tak, to wybierz funkcjonalny zestaw mebli ogrodowych wygodnymi fotelami i stołem. Do tego, możesz dokupić także leżaki, które świetnie sprawdzą się, gdy będziesz mieć ochotę na opalanie lub relaks w towarzystwie książki. Jeśli jesteśmy jednak przy leżakach, koniecznie zwróć uwagę na ich pokrycie. Z pewnością wiesz, jak ważną rolę w udanym wypoczynku pełnią wygodne materace. Dotyczy to także tych, do zastosowania zewnętrznego. 

Meble ogrodowe — z jakiego materiału? 

Kupując meble ogrodowe, koniecznie zwróć uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. W tym przypadku ma to kluczowe znaczenie. Od materiału zależy bowiem solidność i odporność mebli. Pamiętaj, że będą one wystawione na działanie czynników pogodowych. Na zewnątrz narażone są także na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Meble przeznaczone do wypoczynku na tarasie lub w ogrodzie powinny być wykonane z materiału odpornego na takie warunki. Dobrym wyborem będą przede wszystkim meble drewniane oraz rattanowe. Są bardzo stylowe i idealnie pasują do aranżacji pełnej zieleni. Te pierwsze wymagają regularnej pielęgnacji. Rattanowe natomiast wystarczy jedynie raz na jakiś czas przeczyścić.