Lato to idealny moment, aby zregenerować się po całym roku pracy oraz odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Weekendowe wypady za miasto, bliższe i dalsze podróże, zwiedzanie zabytków, piesze wędrówki leśnym szlakiem – to plany na teraz. Gdzie najlepiej wybrać się na urlop w Małopolsce? W jakim miejscu zatrzymać się na nocleg całą rodziną? Przeczytaj nasz wakacyjny przewodnik!

Atrakcje turystyczne na zachodzie Małopolski?

Ciekawych miejsc do odwiedzenia jest tutaj naprawdę sporo. Zdecydowanym numerem jeden na turystycznej mapie Małopolski są rejony Zatora. To piękna przyroda, a do tego multum atrakcji turystycznych – z parkiem rozrywki „Energylandia” na czele! Co jeszcze warto zobaczyć, będąc w okolicy? Poniżej podrzucamy kilka miejscówek, które koniecznie trzeba odwiedzić. Podpowiadamy też, gdzie zatrzymać się na nocleg w Zatorze!

Park rozrywki „Energylandia”

Czyli punkt obowiązkowy każdego rodzinnego wypadu. Energylandia to jeden z największych parków rozrywki w Europie, co oznacza wiele godzin świetnej zabawy dla całej rodziny! Na fanów mocnych wrażeń czekają tu m.in. mega rollercoastery, Speed Water Coaster z wodnymi przeszkodami, drewniana kolejka górska i dużo więcej. Przy okazji wpadnijcie na chwilę do:

  • Bajkolandii pełnej kreskówkowych postaci,
  • genialnego Water Parku, w którym poczujecie się niczym na tropikalnej wyspie,
  • Smoczego Grodu, czyli miasteczka rodem z „Władcy pierścieni”. 

Małym odkrywcom spodobają się również: laboratorium szalonego naukowca, liczne warsztaty edukacyjne, artystyczne czy zabawy interaktywne.

Na Energylandię najlepiej zarezerwować sobie od razu cały weekend, bo jeden dzień tutaj to zdecydowanie za mało! Tym bardziej że w okolicy Zatora znajdziecie naprawdę klimatyczne miejscówki, gdzie można zatrzymać się na nocleg większą ekipą. Świetną alternatywą dla typowego hotelu są np. skandynawskie domki i apartamenty w Scandinavia Resort. Kameralna przestrzeń, zaciszna, zielona okolica, a do tego lokalizacja rzut beretem od Energylandii – to idealna opcja nie tylko dla rodzin z małymi dziećmi.

Dolina Karpia

Dolina Wisły i Skawy już w średniowieczu znana była jako teren licznych łowisk oraz hodowli karpia – stąd właśnie zwyczajowa nazwa tego obszaru. Kraina pełna rzek, jezior i stawów zaprasza do aktywnego wypoczynku. Spływy kajakowe, całodzienne rajdy piesze, wypady rowerowe, zwiedzanie pobliskich zabytków – to tylko kilka z wielu możliwości spędzania czasu w okolicy. Dolina Karpia jest przede wszystkim miejscem, w którym po prostu odpoczniecie od wielkiego miasta, ciesząc się pięknem małopolskiej przyrody.

Park Zatorland

Pora na… podróż wehikułem czasu! Zatorland jest drugim po Energylandii ulubionym kierunkiem wakacyjnych wycieczek. Kompleks kilku parków tematycznych to idealny przystanek dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Spotkacie tu ruchome figury dinozaurów, mitologiczne postacie, zobaczycie skamieniałości. Koniecznie zajrzyjcie też do Parku Owadów. Pasikonik, mrówka czy ważka w gigantycznym rozmiarze naprawdę robią wrażenie! Przy okazji rzućcie okiem na wystawę entomologiczną. W gablotach podziwiać można m.in. egzotyczne pająki, cykady, motyle, chrząszcze i inne fascynujące owady z różnych zakątków świata. To tak w dużym skrócie, bo atrakcji w Zatorlandzie jest znacznie więcej!

Dom rodzinny Jana Pawła II

Wybierając się do Zatora, warto skorzystać z okazji i wpaść na chwilę do pobliskich Wadowic – to kolejne miejsce zapraszające do podróży w czasie. Właśnie tutaj w 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, a obecnie dom rodzinny Jana Pawła II zamienił się w nowoczesne muzeum. Multimedialna wystawa opowiada historię papieża – każde pomieszczenie ukazuje kolejny fragment jego biografii. Zobaczycie tu więc mnóstwo zdjęć, poznacie ciekawostki z życia Ojca Świętego. W rodzinnym mieście Jana Pawła II spróbujecie także słynnych papieskich kremówek.

Atrakcyjny nocleg w okolicach Zatora?

Skoro plan podróży już jest, czas pomyśleć o noclegu w okolicach Zatora. Bez względu na to, czy wybieracie się na wakacje z dziećmi, weekendowy wyjazd ze znajomymi, czy we dwoje, sprawdźcie ofertę noclegową kompleksu Scandinavia Resort. W klimatycznym apartamencie albo skandynawskim domku zamieszkacie wygodnie w kilka osób. To świetne miejsce na odpoczynek po długim, pełnym wrażeń dniu, a do tego idealna baza wypadowa do zwiedzania okolicy! Warto też wspomnieć, część resortu zbudowano z kontenerów morskich w różnych kolorach, co bez wątpienia stanowi unikat w skali kraju i jest nie lada atrakcją dla przyjezdnych.

artykuł we współpracy z scandinaviaresort.pl/pl