PATRONAT ALLABOUTLIFE PREMIERA – 30 września 2021 Scena SPEKTAKLOVE w Małej Warszawy

“MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU” w reżyserii Bożenny ‘Bo’ Intrator to teatr niezwyczajny, teatr z motywem przewodnim, który wciąż jest zaczarowanym tabu. Spektakl oswaja i odczarowuje temat starości. Jest częścią projektu, któremu w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych towarzyszy kampania społeczna #MiłośćPoDwóchStronach dedykowana sztuce.

Dwie siostry żyją daleko od siebie – MICHALINA, malarka w Wiedniu i DOROTKA, menadżerka dużej firmy w Stanach Zjednoczonych. Ich dopiero co emerytowana MAMA większość roku spędza na Florydzie z Dorotką, a letnie miesiące w Polsce. Nagle zaczyna mieć problemy ze wzrokiem…  Nowa sytuacja zmusza do przeorganizowania życia całej rodziny. Po wypróbowaniu różnych opcji, Michalina, niechętnie, przeprowadza się do Polski, żeby zająć się matką, z którą od dziecka lepszy związek miała Dorotka. 

Bożenna ‘Bo’ Intrator – Autorka, Reżyserka i Producentka – „MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU” to spektakl z misją, współbrzmiący z kampanią społeczną #MiłośćPoDwóchStronach.

To także a może przede wszystkim dramat o miłości, o różnych jej rodzajach, o rodzinie rozrzuconej po świecie, o siostrach i ich partnerach, którzy muszą się zmierzyć z problemami wynikającymi z faktu, że ich matka, która wciąż powinna być w pełni sił, wymaga stałej opieki. O miłości, która jest w stanie pokonać wiele…

To bardzo aktualna, piękna i zarazem trudna oraz burzliwa historia rodziny rozrzuconej po dwóch stronach Atlantyku, pokazująca relacje córek oraz ich mężów z matką. Historia, w której jak w tafli dzielącego bohaterów oceanu odbijają się fragmenty ich dotychczasowego życia. To opowieść o tym, co naprawdę ważne, o naszych najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego. 

Razem odpowiemy sobie na pytanie „czym jest szczęście”.

________________________________

Ewa SZYKULSKA – MAMA

około siedemdziesiątki, widać, że była bardzo atrakcyjną kobietą. Emerytowana nauczycielka matematyki i wychowania plastycznego, w młodości chciała zostać malarką. Mieszka na Florydzie i w Polsce.

Olga BORYS – DOROTKA

kobieta, 35 – 40 lat, bardzo szczupła i zadbana. Od siedemnastu lat mieszka w USA. Menedżerka w dużej firmie produkującej zabawki dla dzieci

Karolina PORCARI – MICHALINA

atrakcyjna kobieta około czterdziestki, siostra DOROTKI. Malarka i fotografka, mieszkała w USA i w Austrii, ale będzie zmuszona wrócić do Polski.

Sebastian CYBULSKI – ADRIAN

mężczyzna krótko przed czterdziestką. Pianista, kompozytor, związany od 7 lat z MICHALINĄ. Urodził się w Warszawie i tam spędził dotychczasowe życie.

Adam KRAWCZUK – MARK

mężczyzna około czterdziestki, mąż DOROTKI. Przystojny, agent nieruchomości na Florydzie, były mistrz Ameryki Północnej juniorów.

MIŁOŚĆ PO DWÓCH STRONACH ATLANTYKU

Autorka / Reżyserka / Producentka:

Bożenna ‘Bo’ Intrator

Opieka reżyserska: 

Maria Seweryn

Obsada:

MAMA – Ewa Szykulska 

MARK – Adam Krawczuk

DOROTKA – Olga Borys

ADRIAN – Sebastian Cybulski

MICHALINA – Karolina Porcari

Kostiumy:

Elżbieta Radke

Scenografia:

Marta Dąbrowska-Okrasko

Muzyka:

Chris Rafael Wnuk

Autorzy piosenek:

Bożenna Intrator

Ira Rosoff

Charles Duffy

Produkcja:

Stowarzyszenie Akademia Wilanowska w kooperacji z TITO / SpektakLove

Koordynator produkcji:

Witold Płusa

Projekty graficzne:

Artur Krutowicz i Bożenna Intrator