Holistyczna medycyna wyznaje, że umysł, duch i ciało są ze sobą powiązane i wzajemnie na siebie wpływają. Wniosek z tego taki, że aby wyglądać dobrze, mieć piękną skórę i energię należy zająć się kondycją całego organizmu. Z takiego założenia wychodzi marka Medilâge oferująca produkty, które wspierają młodość organizmu od wewnątrz i są doskonałym uzupełnieniem domowej pielęgnacji oraz profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Synergia to słowo ostatnio bardzo modne szczególnie w kontekście odmładzania. I nic dziwnego, ponieważ synergia w holistycznej medycynie estetycznej oznacza, że odpowiednie połączenie różnych terapii daje dużo lepsze efekty niż stosowanie ich samodzielnie. Już nie pojedynczy zabieg się liczy, ale to w jaki sposób skomponujemy całościową kurację odmładzającą tak, aby wszystkie elementy nawzajem się wzmacniały i stymulowały. Najnowszym trendem są spersonalizowane terapie łączone, w których otrzymujemy od specjalisty nie tylko uzupełniające się zabiegi, ale również suplementację oraz pielęgnację. A, że w zdrowym (i pięknym ciele) zdrowy duch – szczęśliwy uśmiech jest efektem ubocznym takich kuracji.

W jedności siła

Produkty marki Medilâge łączą najbardziej efektywne naturalne składniki z najnowszymi osiągnieciami nauki, w tym zaawansowanej biotechnologii. Starannie wybrane komponenty roślinne pochodzą przede wszystkim od francuskiej firmy Pur’expert Purextract, która reprezentuje nowoczesne, przyjazne dla środowiska podejście do eksploatacji natury. Medilâge dba też o to, aby skoncentrowane składniki roślinne były łączone ze sobą w taki sposób by nawzajem wzmacniały swoje właściwości i były jak najlepiej przyswajalne przez organizm. Odpowiednio dobrana przez lekarza specjalistę – metoda suplementacji Medilâge będzie potęgować i utrwalać rezultaty kuracji estetycznych i dermatologicznych. Przy okazji zadba też o całościową równowagę organizmu.

Porcja młodości

Medilâge anti âge to formuła łącząca dwa opatentowane składniki: AstaPure®Arava i TetraSOD®. AstaPure®Arava to bogaty w unikalne składniki ekstrakt z alg Haematococcus pluvialis uprawianych na pustyni Arava. Zawarta w algach astaksantyna chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego. Ta substancja doskonale radzi sobie ze skutkami fotostarzenia się skóry. Wzmacnia działanie witamin C i E a badania kliniczne dowodzą także, że regularnie przyjmowana znacząco poprawia nawilżenie i elastyczność skóry. Tetra SOD® to składnik pozyskiwany ze sproszkowanych alg Tetradelmis Chuii pochodzących z południa Hiszpanii. Jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów chroniących komórki przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników oraz przed szkodliwym promieniowaniem UVB. Dodatkową właściwością alg jest ich naturalna bariera wbudowana w ściany komórkowe, która, chroni bioaktywne składniki przed rozpuszczeniem w żołądku. Dzięki temu obroczynne substancje bioaktywne są uwalniane dopiero w jelicie.