Od czasu do czasu każdy ma ochotę nieco odmienić swoje wnętrze. Niektórzy decydują się na przeprowadzenie remontu, innym dużo łatwiej przychodzi odświeżenie aranżacji za pomocą prostego przemeblowania czy zmiany raptem kilku drobiazgów.

Jakie trzy uniwersalne dodatki mogą odmienić wnętrze i dotychczasowy wystrój? Co zrobić, jeśli chcemy szybko zmienić panujący klimat i zainspirować się nowym nurtem?

Dekoracja okien – czyli o zaletach nowych zasłon!

Pierwszym z przedstawionych dodatków o uniwersalnym charakterze są zasłony, czyli elementy dekoracyjne okien, które pełnią oczywiście również rolę osłonową przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Rola zasłon w aranżacji wnętrz jest nie do przecenienia. Przede wszystkim są to tekstylia domowe do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego, które mogą w dosłownie kilka chwil odmienić całe pomieszczenie. W zależności od charakteru wnętrza – możesz dobrać zasłony o określonej grubości, fakturze oraz kolorze. Jeśli w wybranym pokoju dominują neutralne barwy, a wystrój jest raczej minimalistyczny, nic nie stoi na przeszkodzie, by powiesić zasłony z ciekawym wzorem, wielobarwne, a przez to charakterystyczne – może to ożywić aranżację salonu czy sypialni i dodać im „energii”.

Zasłony jako tekstylia domowe do sypialni z pewnością pełnią istotną rolę również w przypadku przesłaniania okien w porze nocnej. Jeśli cenisz spokój i całkowite odcięcie od źródeł światła za oknem wybieraj nieco grubsze tkaniny, które dodatkowo dodadzą przytulności miejscu, w którym odpoczywasz.

Wykorzystaj moc poduszek dekoracyjnych

Jak udekorować salon? Bardzo ciekawym i nadal niedrogim sposobem jest wykorzystanie dekoracyjnych poduszek, które znajdziesz w Emako. Bogata paleta kolorów i wzorów, a także często fantazyjne i oryginalne kształty pozwalają tworzyć ciekawe dekoracje kanapy, sofy czy foteli wypoczynkowych. Osoby ceniące elegancką prostotę mogą wybierać poduszki w podobnych kolorach – pasujących do tapicerki mebli lub lekko z nią kontrastujące. Do wnętrz w stylu glamour polecamy poduszki pikowane, a pomieszczenia utrzymane w aranżacji boho można udekorować poduchami odzianymi w lnianą poszewkę.

Jak wybierać poduszki dekoracyjne do sypialni? Podobnie, jak w salonie, kieruj się stylem danego wnętrza, ale też wybieraj elementy przyjemne w dotyku i miękkie. Tutaj bowiem liczy się także komfort ich użytkowania – nie ma nic przyjemniejszego niż kilka chwil spędzonych z ulubioną książką i oparciem z puszystych poduszek pod plecami!

Jak udekorować sypialnię? Wybierz narzuty dekoracyjne!

Narzuty dekoracyjne to ten rodzaj tekstyliów do sypialni, który jest jednocześnie funkcjonalny i ozdobny. Najistotniejsza rola to oczywiście ochrona pościeli przed zabrudzeniem. Odpowiednio duża narzuta, która przykrywa łóżko na całej szerokości i długości pozwala również szybko nadać pomieszczeniu wrażenie uporządkowania i ułatwia ścielenie łóżka po nocnym odpoczynku.

Na narzuty dekoracyjne do sypialni warto jednak spojrzeć także pod kątem ich funkcji ozdobnych. Wykonane z miękkich, pluszowych tkanin przyjemnych w dotyku sprawią, że sypialnia stanie się jeszcze przytulniejsza. Utrzymane w intensywnych kolorach świetnie ożywią natomiast cztery kąty o neutralnych odcieniach ścian. 

Narzuty doskonale komponują się również z poduszkami dekoracyjnymi. Mogą one nawiązywać do siebie motywem czy kolorem. Zestawiając ze sobą te dwa rodzaje tekstyliów ozdobnych możesz bawić się odcieniami sezonowo, czy też zmieniać wystrój, kiedy tylko najdzie Cię na to ochota! Sprawdź pełną ofertę tekstyliów do sypialni na Emako.pl!

artykuł we współpracy z EMAKO.PL