Pielęgnacja twarzy wiąże się z nieustannym poszukiwaniem kosmetyków, które przyniosą pozytywne rezultaty dla naszej skóry. Bywa też tak, że zadowalające pozycje po czasie przestają działać w sposób, jaki działały na początku użytkowania. Problemy skórne powracają, a posiadane przez nas kosmetyki ich nie rozwiązują. Klucz tkwi przede wszystkim w dobrym kremie nawilżającym, który w ciągu dnia stanowi fundamentalnie ważną powłokę dla skóry twarzy.  Przy jego wyborze powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład i właściwości formuły.

Tanzanit – krem na rozwiązanie problemów dermatologicznych

Do tegorocznego plebiscytu Influencer’s Top nominowaliśmy krem Tanzanit marki Cherry Soap. Cherry Soap to gdańska firma, której receptury opierają się na naturalnych składnikach pochodzących z certyfikowanych upraw. Dla właścicieli Cherry Soap najważniejsza jest dobra jakość kosmetyków – jak mówią, tworzą takie produkty, jakich sami chcieliby używać. Analizują składnik po składniku, a zanim wypuszczą produkt na rynek, testują go dopóki nie osiągną pożądanego rezultatu. Dzięki temu jako konsumenci mamy gwarancje, że dany kosmetyk jest dokładnie przebadany dermatologicznie.

Krem Tanzanit to priobiotyczna formuła przeznaczona do cery mieszanej i problematycznej, ze skłonnościami do przetłuszczania się i trądziku. Krem przede wszystkim skupia się na utrzymywaniu prawidłowego mikrobiomu skóry. Redukuje wydzielanie sebum, wzmacnia barierę ochronną skóry, łagodzi podrażnienia i wyrównuje fakturę cery.

Skład blisko natury

Zaburzona równowaga skóry nie świadczy dobrze o jej kondycji zdrowotnej. Wszystkie składniki użyte w produkcji Tanzanitu mają za zadanie przywracać mikrobom cery i niwelować widoczne niedoskonałości. Krem zawiera duże stężenie substancji aktywnej powstającej w wyniku fermentacji miodu dzikich pszczół. Ferment z miodu powstaje przy udziale bakterii Zymomonas mobilis, które rozkładają cukry proste a pozostawiają cukry złożone. Tak uzyskany ferment doskonale odbudowuje mikroflorę skóry, reguluje wydzielanie sebum i matuje cerę, jednocześnie nadając jej promienny wygląd.

Kolejnym ważnym składnikiem jest ekstrakt z opuncji figowej. Opuntia ficus-indica to meksykański sukulent. W związku z trudnymi warunkami do dojrzewania, roślina wykształciła specjalny mechanizmy do przechowywania wody i ochroną przed promieniami UV. Jako składnik, działa na skórze w ten sam sposób. Cera jest niezmiennie nawilżona, a znajdujące się w opuncji flawonoidy zapewniają biochemiczną ochronę przed wolnymi rodnikami wytwarzanymi przez promieniowanie słoneczne. Działa kojąco na skórę i niweluje czynniki drażniące. Warto wspomnieć także o witaminach i związkach mineralnych – opuncja wzbogaca krem o witaminę A, B1, B2, B3 i C, kwas piscydowy, minerały potas, wapń i magnez.

Tanzanit wykorzystuje również znany wszystkim kwas hialuronowy. Składnik bardzo dobrze przenika przez warstwę rogową naskórka i wiąże wodę w naskórku, dzięki czemu skutecznie nawilża skórę. Regularne stosowanie czyni cuda! Krem powinno się stosować codziennie na oczyszczoną twarz. Po jakimś czasie rezultaty są  nie tylko odczuwalne, ale i widoczne – skóra jest wyraźnie matowa, jędrniejsza i wygładzona. Zainteresowanym polecamy zerknąć na stronę internetową sklepu – w ofercie znajdziecie wiele innych produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, stworzonych zgodnie z eko zasadami Cherry Soap.

artykuł powstałe we współpracy z Cherry Soap