Jesień nie musi być nudna i ponura! Odkąd cieple dni się skończyły, większość dzieci spędza czas wolny w towarzystwie urządzeń elektronicznych. Biorąc pod uwagę zeszły rok i konieczność zdalnej nauki, właściwym rozwiązaniem byłoby ograniczenie elektroniki i znalezienie alternatyw. W tegorocznym plebiscycie Influencer’s Top nominowaliśmy sześć propozycji od firmy Trefl, które z pewnością urozmaicą wieczory nie tylko najmłodszym graczom – to idealna możliwość na integrację rodzinną.

Seria O!Klocki

Pierwszą propozycją jest zestawO!Klocki”.  To seria drewnianych klocków, stworzona we współpracy z psychologiem. Elementy, które wchodzą w skład gry są przemyślane i skrupulatnie dopracowane. W opakowaniu znajdziecie 15 produktów wspierających rozwój dziecięcego organizmu, m.in. rozwój motoryki małej, innymi słowy umiejętności manipulacyjne rąk. Połączenie różnych faktur, kolorów i materiałów wspiera rozwój polisensoryczny. Produkty charakteryzują się różnorodnością kształtów i grafik, a łączy je spokojna, stonowana kolorystyka, która pozytywnie oddziałuje na koncentrację dziecka. Produkty zapakowane są w funkcjonalną tubę — wiaderko w stylu ekologicznym.

Brick Trick – Wielka Sala

Brick Trick – Wielka Sala to idealny prezent dla każdego fana serii o Harrym Potterze. Kreatywna zabawa pozwala na odtworzenie miejsca, w którym na codzień w roku szkolnym przebywali uczniowie Hogwartu. Gra wymaga zaangażowania – budowla wymaga murowania, cięcia i dekorowania, a oprócz tego umożliwia przypomnienie historii wymyślonej przez wspaniałą J.K Rowling. Zestaw został stworzony w 97% z naturalnych składników, zgodnie z potrzebami środowiska.

Geomag

Geomag to magnetyczne klocki konstrukcyjne. Wspomagają wyobraźnię i ćwiczą koncentracje dziecka. W zestawie, oprócz klocków, znajdują się magnetyczne patyczki i metalowe kulki, które można dowolnie łączyć i przestawiać, wedle własnego uznania. W Geomag nie ma miejsca na schematy, a każdy ma możliwość posłużyć się swoją kreatywnością, by stworzyć coś wyjątkowego. Nie brakuje tu barw – nie bez powodu panele w zestawie są porównane przez firmę Trefl do eksplozji kolorów. W przypadku Geomag Trefl również zatroszczył się o dobro naszej planety –  patyczki, panele i pudełka do przechowywania klocków wykonane są w100% z tworzyw pochodzących z recyklingu.

20 Sekund Challenge

Nie zabraknie tu gier zespołowych! 20 Sekund Challenge angażuje całą rodzinę. Wystarczy podzielić się na dwie drużyny i wybrać sędziego. Gra przewiduje 400 szalonych wyzwać i tylko 20 sekund, by je wykonać. Mimo prostych zasad,W 20 sekund challenge rozwija umiejętność pracy w zespole, zdolność szybkiego myślenia, kreatywność i odporność na presję. Gwarantujemy mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy!

Pikti i Dikti

Pikti i Dikti to proste, szybkie i śmieszne gry na refleks. Zasady polegają na jak najszybszym pozbyciu się swojej talii, dopasowując obrazki z kart do wskazanych kategorii. W Dikti pozbywamy się talii, tworząc słowa zaczynające się na literę podaną na karcie, które pasują do wylosowanych haseł. Pikti i Dikti to mnóstwo wariantów zwariowanej zabawy! Format gry jest poręczny, dzięki czemu z łatwością można zabrać ją w podróż samochodem czy innym środkiem komunikacji.


Rodzina Treflików – Chińczyk

Chińczyk to gra, w która każdy z nas grywał w dzieciństwie. Mało kto wie, że tradycja gry pochodzi ze starożytnych Indii, bo w Europie pojawiła się dopiero na początku XX wieku. Trefl stworzył nową wersję Chińczyka, z motywem bohaterów bajki Rodzina Treflików. Tok zabawy zależy od ilości wyrzuconych oczek. Im więcej, tym lepiej – ten pionek, który jako pierwszy przejdzie całą planszę wygrywa. W grę mogą grać maksymalnie cztery osoby.

Boom Boom Rodzina Treflików

W nowej odsłonie gry Boom Boom gracze starają się zebrać identyczne karty z ulubionymi bohaterami z serialu Rodzina Treflików. Wszyscy gracze w tym samym czasie wymieniają karty z ręki z kartami znajdującymi się na planszy. Po zebraniu zestawu 4 takich samych kart gracz uderza w dzwonek, sygnalizując innym wykonanie zadania. Gracze mogą polować na karty przeciwników, a ten kto jako pierwszy zbierze odpowiednie stosy takich samych kart, zostaje zwycięzcą!

artykuł we współpracy z Trefl