Firmę w 1886 roku w Nowym Jorku założył David H. McConnell, który wówczas miał 28 lat i to on rozpropagował bezpośrednią sprzedaż kosmetyków. Jednak dopiero od 1939 roku przedsiębiorstwo zaczęło działać pod szyldem Avon. Od tej pory marka skutecznie budowała swoje imperium kosmetyczne, a dziś w branży ma stabilną pozycję. Czemu przedsiębiorstwo zawdzięcza swój sukces?

Avon w liczbach

W 2005 roku sprzedaż marki sięgnęła 8,1 mld dolarów, a obecnie Avon działa na terenie ponad 100 krajów. Firma może też pochwalić się liczbą 6,2 mln konsultantek na świecie. Warto również wspomnieć, że pierwsze biura w Europie powstały w 1959 roku w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech, natomiast w Polsce oddział marki pojawił się w 1992 roku.

Co ciekawe, w naszym kraju już 5 lat później utworzono spółkę Avon Operations Polska, która szybko stała się największą i najnowocześniejszą fabryką kosmetyków w Europie. Produkty wytwarzane w polskiej fabryce Avon rozsyłane są do ponad 50 krajów świata.

Jednak AOP zajmuje się nie tylko produkcją, ale również: dystrybucją, kompletacją zamówień, obsługą konsultantek, transportem oraz inwentaryzacją, a przy tym znajduje się tu dział celny i magazynowy.

Zalety kosmetyków Avon

Chociaż przez długo czas kosmetyki Avon skierowane były głównie do kobiet, to dziś katalogi pełne są też produktów dla mężczyzn oraz dzieci. Innowacyjne rozwiązania nie tylko w procesie produkcji, ale także dystrybucji sprawiły, że artykuły od Avon dziś kojarzone są niemal na całym świecie. Co ciekawe, współpracę z marką podejmuje wiele znanych aktorek czy modelek, jak: Irina Shayk, Eva Mendes, Megan Fox i Reese Witherspoon. 

Współpraca takich gwiazd z pewnością podniosła atrakcyjność marki, jednak konsumenci cenią sobie Avon za:

Sprzedaż bezpośrednią

Zgadza się, nawet w obecnej dobie sprzedaż bezpośrednia cieszy się dużym uznaniem. Dlaczego? Ponieważ rozmowa z konsultantką to dobry sposób, aby wybrać kosmetyki najlepiej dopasowane do własnych oczekiwań. Doświadczona konsultantka doradzi i podpowie, które artykuły zaspokoją twoje bieżące potrzeby.

Próbki kosmetyków

W katalogu często znajdziesz próbki z kosmetykami lub specjalne miejsca, które wystarczy potrzeć nadgarstkiem, by uwolnić dany zapach. Również konsultantki dorzucają do zamówień małe próbki niektórych perfum. Dzięki temu przed zakupem możesz sprawdzić, czy dany kosmetyk jest właśnie dla ciebie. 

Dobrą jakość i przystępne ceny

Avon od lat zajmuje się produkcją kosmetyków i w tej dziedzinie są niekwestionowanymi ekspertami. Dlatego też na ręce swoich konsumentów składają wysokiej jakości artykuły: mocno napigmentowane cienie do powiek, doskonale kryjące podkłady, wydajne pudry i brązery czy wodoodporne maskary do rzęs. Wszystko to pomoże ci stworzyć trwały makijaż na każdą okazję, który przetrwa w upalne jak i deszczowe dni.

Podobnie jest z perfumami. Avon w swojej ofercie ma już kilka kultowych i ponadczasowych zapachów, które renomą i popularnością doganiają perfumy od największych domów mody. A wszystko to w przystępnych cenach, dzięki czemu możesz zafundować sobie odrobinę luksusu, nie nadszarpując domowego budżetu. 

Kosmetyki Avon tylko od konsultantki?

Nic bardziej mylnego! Obecnie marka idzie z duchem czasu i kosmetyki Avon znajdziesz również w drogeriach internetowych. W ten sposób firma dociera do jeszcze szerszego grona odbiorców i wzmacnia swoją pozycję na rynku. 

Tym samym, jeśli nie masz aktualnie czasu, aby umówić się na spotkanie z konsultantką, bez problemu zaopatrzysz się w artykuły marki. W drogeriach online znajdziesz, między innymi:

  • wody zapachowe,
  • nawilżające kremy,
  • podkłady do twarzy,
  • balsamy do ust,
  • żele pod prysznic,
  • balsamy do ciała.

Trafisz tam na kosmetyki nie tylko dla kobiet, ale również mężczyzn i dzieci. W związku z tym w jednym miejscu zaopatrzysz się bez trudu w artykuły dla całej rodziny. Przekonaj się już dziś, jak duży wybór daje marka Avon i wypróbuj ich kosmetyki!

artykuł powstał we współpracy z marką AVON