W dobie pandemii kwarantanna może spotkać każdego – czy to po powrocie z zagranicznej podróży, czy kontakcie z osobą zarażoną. Poza tym odwiedzane do tej pory miejsca z dnia na dzień mogą zostać zamknięte. Nie pójdziesz już na basen, siłownię, czy do kina. W takiej sytuacji zastanawiasz się, co robić w wolnym czasie. A co powiesz na… odnalezienie nowej pasji? Często przez nadmiar codziennych obowiązków nie myślisz o poszerzaniu swoich zainteresowań, co dociera do ciebie właśnie wtedy, kiedy zostajesz w domu bez pomysłu na spędzenie czasu. Z tego artykułu dowiesz się, jak znaleźć swoją pasję!

Skorzystaj z gotowych rozwiązań!

Po co odkrywać koło na nowo, skoro pomysły na to, co robić podczas kwarantanny są na wyciągnięcie ręki? No tak, ale gdzie masz ich szukać? Najlepiej u ludzi z pasją, którzy dobrze wiedzą, jak uprzyjemnić wolny czas. Świetnym sposobem na pozbycie się stresu i wyciszenie są kolorowanki dla dorosłych. Od lat cieszą się ogromną popularnością, bo zabierają dorosłe osoby w inspirujący świat kredek. Przyznaj się – lubisz rysować tylko się wstydzisz, prawda?

A jeśli nie rozwój artystyczny, to może kulinarny? O tak, w trakcie kwarantanny droga do lodówki jest zdecydowanie krótsza niż na co dzień. Wykorzystaj to i sięgnij po inspirujące przepisy i porady przydatne w kuchni. Marzy ci się domowy chleb, ale nigdy nie było na niego czasu? Na kwarantannie możesz robić go codziennie i testować kolejne przepisy. Czujesz ten smak ciepłego domowego chleba polanego oliwą? Nie ma sobie równych!

Jeśli szukasz pomysłów na to, co możesz robić podczas kwarantanny, koniecznie zajrzyj na https://www.empik.com/czas-w-domu i przekonaj się, na jak wiele kreatywnych sposobów możesz spędzić czas w swoim domu.

Co robić podczas kwarantanny – wykorzystaj komputer albo konsolę!

Kiedy nie masz co robić w wolnym czasie, to pewnie jego większość spędzasz na portalach społecznościowych, sprawdzając aktualności. To jak otwieranie lodówki co kilka minut w nadziei, że pojawiło się coś nowego. Dlatego zacznij aktywnie szukać nowych pasji. Skoro lubisz elektronikę i dużo czasu spędzasz w internecie, może zainteresujesz się grami? To świetny pomysł nie tylko na zabicie nudy – w ten sposób możesz poznać nowych ludzi i poszerzać horyzonty. Zobaczysz, że gry tak cię wciągną, że kwarantanna minie jakby w jednej chwili!

Sięgnij do przyjemności, na które nie było czasu

Chyba każdy ma jakąś pasję albo aktywność, która zawsze była poza zasięgiem. Chciałeś nauczyć się grać na gitarze, ale praca zabierała ci za dużo czasu? A może w głębi duszy marzyłeś o majsterkowaniu i tworzeniu drobnych ozdób z modeliny albo drewna? Jeśli nie powyższe propozycje, to może robienie na drutach? Kiedy będzie na to lepsza chwila niż teraz? Sięgnij głęboko do swojego wnętrza i przypomnij sobie najciekawsze rzeczy, których trzeba sobie było odmówić i zrób je teraz! Już wiesz, co robić w wolnym czasie!

Zacznij nadrabiać zaległości w domu

Jeśli nie masz pomysłu na to, co robić podczas kwarantanny, wykorzystają ją do tego, by zdobyć nowe umiejętności, dzięki którym możesz zadbać o swoje mieszkanie lub dom! Może zauważysz w swoim otoczeniu pewne rzeczy do zrobienia, ale nie wiesz, jak się za nie zabrać? Empik daje ci możliwość nie tylko znalezienia świetnych poradników, zestawów DIY, ale też narzędzi do majsterkowania i wykonywania rozmaitych prac w domu. Chcesz pomalować ogrodzenie, ale nie wiesz jak i nie masz czym? Zerknij do poradnika i działaj!

Pamiętaj też, że hobby to przede wszystkim to, co sprawia ci radość. Niezależnie od tego, czy zajmiesz się gotowaniem, kolekcjonowaniem figurek czy sportem siłowym, kwarantanna to najlepszy moment, by te umiejętności rozwinąć. Skorzystaj więc z tej okazji i daj sobie szansę na coś nowego!

artykuł we współpracy z EMPIK