Planując powiększenie rodziny warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie, które będzie swoim zakresem obejmowało świadczenia dedykowane ciężarnym. Niektóre towarzystwa oferują jednorazową wypłatę z tytułu urodzenia dziecka, inne proponują wsparcie w prowadzeniu ciąży, a nawet podczas porodu. Jaką polisę warto posiadać w tym ważnym czasie?

Jakie ubezpieczenie można wybrać na czas ciąży?

Ten niezwykły stan, jakim jest ciąża, nie powinien pozostać bez ochrony. Wizyty lekarskie, lekarstwa, wyprawka dla niemowlęcia to przecież niemałe wydatki. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie pomijają tej specjalnej grupy klientów, jakimi są kobiety ciężarne. Często można spotkać się z jednorazowym świadczeniem z tytułu urodzenia dziecka (zwłaszcza w polisach grupowych w zakładach pracy), które w zależności od wariantu ubezpieczenia wynosi od kilkuset do nawet 2 tys zł. Ponadto wypłata może nastąpić w przypadku przedwczesnego urodzenia dziecka bądź urodzenia dziecka martwego. Dodatkowo zdarza się możliwość zorganizowania i pokrycia kosztów psychologa. Dzięki temu możliwe jest wsparcie w każdej, nawet tej najtrudniejszej sytuacji.

Polisa zdrowotna w ciąży

Oprócz jednorazowego świadczenia pieniężnego, warto rozważyć polisę zdrowotną. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, ubezpieczyciel zapewnia:

  • nielimitowane wizyty u ginekologa,
  • diagnostykę płodu (USG),
  • badania laboratoryjne (m.in. serologiczne, hormonalne, mikrobiologiczne),
  • cytologię,
  • mammografię.

Cena takiej polisy zdrowotnej zaczyna się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Czy za większą kwotę można liczyć na coś więcej? Jak najbardziej.

Ciężarna, czyli VIP na porodówce

Jeśli masz spory budżet i oczekiwania, możesz skorzystać z oferty premium, którą oferują niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe. Dzięki nim zostaną pokryte koszty np.:

  • porodu domowego lub porodu w prywatnej placówce o wysokim standardzie,
  • znieczulenia,
  • opiekę położniczą,
  • porodu w następstwie leczenia niepłodności.

Kiedy się ubezpieczyć?

O ubezpieczeniu na czas ciąży dobrze jest pomyśleć co najmniej kilka miesięcy wcześniej, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe zastrzegają sobie w przypadku ciąży dość długą karencję (nawet 6-12 miesięcy). Karencja to okres, w którym ubezpieczyciel zabezpiecza się przed ewentualnymi wyłudzeniami poprzez nie ponoszenie odpowiedzialności za dane zdarzenie. Decydując się na ubezpieczenie w ciąży już w niej będąc, nie zostanie wypłacone świadczenie z tego tytułu.

Ubezpieczenie w ciąży, a podróże

Kobiet w ciąży nie zawsze ograniczają swoją aktywność i nadal chętnie zwiedzają świat. Zwykle w takiej sytuacji wykupuje się ubezpieczenie turystyczne. Ciężarne kobiety stanowią grupę klientów podwyższonego ryzyka. Czy w związku z tym są wykluczone? Na szczęście, taką polisę można uzyskać nawet będąc w ciąży, choć nie wszystkie towarzystwa taką możliwość oferują. Trzeba się jednak liczyć z tym, że składka będzie wyższa, a i zakres ubezpieczenia może być nieco ograniczony.

Szukając polisy na czas ciąży, warto porównać oferty przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Można skorzystać np. z internetowych wyszukiwarek i dzięki temu znaleźć  najlepsze ubezpieczenie na życie w rankomat.pl  dopasowane do potrzeb.

artykuł we współpracy z RANKOMAT.PL