Kształt podeszwy Attipasów jest wynikiem siedmioletnich badań nad budową i rozwojem dziecięcej stopy, prowadzonych na Uniwersytecie w Seulu. Ponieważ mała stopa ma trójkątny kształt, jej palce rozłożone są promieniście, a buciki dla dzieci nie powinny uciskać żadnej części stopy, a także powinny umożliwiać swobodne poruszanie palcami – kształt

Attipasów jest unikatowy i nie przypomina do końca tradycyjnych butów. Dodajmy do tego elastyczną podeszwę, dzięki której maluch może swobodnie zmieniać pozycję podczas zabawy i rozciągliwą, łatwą do zakładania skarpetkę i mamy przepis na bardzo wygodne i co najważniejsze, umożliwiające zdrowy rozwój stopy buciki.

Dzięki zastosowaniu tworzywa TPR w podeszwie (nietoksycznego, używanego w butach sportowych), Attipasy są lekkie i nie obciążają stopy. Dziecko nie musi „dźwigać” butów, może czuć się tak, jakby chodziło boso. Idea „barefoot”, której korzystny wpływ potwierdzają badania naukowe, jest tą, która przyświecała twórcom marki.

Attipasy to pierwsze buciki tego typu (buto skarpetek) na świecie, a o ich popularności może świadczyć liczba pojawiających się naśladowców. Żaden z nich jednak nie opracował kształtu podeszwy na podstawie badań (producent ma na to patent). Producent Attipasów przywiązuje dużą wagę do testów bezpieczeństwa materiałowego, które są niezbędne dla utrzymania

Attipasy są wolne od formaldehydu, klejów, ftalanów, szkodliwych barwników. W jednej z kolekcji użyto jedynie barwników pochodzenia roślinnego (Attipas Natural Herb). Dzięki tej starannej kontroli jakości Attipasy są bezpieczne nie tylko dla rozwoju stóp, ale także dla małego organizmu, który z wielu stron narażony jest na niekorzystne wpływy różnych tworzyw, z których produkowane są zabawki, a także nie zawsze bezpiecznych barwników, stosowanych na przykład w ubraniach.

Kolejną, niewątpliwą zaletą Attipasów jest ich wielofunkcyjność. Dzięki temu, że podeszwa połączona jest ze skarpetką bez użycia kleju, dzielnie znoszą zabawy w wodzie. Mogą być używane jako buciki na basen czy na kamienistą plażę. W okresie zimowym maluch może w nich chodzić po domu, a także używać jako kapci w żłobku czy przedszkolu.

Wiosną i latem świetnie sprawdzą się podczas spacerów i szaleństw na placu zabaw. Można je zabierać ze sobą w podróż (nie zmęczą małych stóp, a dziecko w każdej chwili będzie mogło pochodzić po pokładzie samolotu, w pociągu albo podczas postoju w czasie samochodowej podróży). Zmieszczą się w każdej torebce, w większości kieszeni i można je mieć zawsze przy sobie. A po zabawie można je wyprać w pralce.

ARTYKUL PROMOCYJNY, POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MARKĄ