Origami 3D marki Alexander to niezwykła seria. Kiedy patrzymy ma przepiękne figurki z papieru, aż trudno nam uwierzyć, że bylibyśmy w stanie sami stworzyć coś tak wyjątkowego. Jednak dzięki gotowym, wyciętym z papieru modułom oraz bardzo szczegółowym wskazówkom zawartym w instrukcji okazuje się, że tak. Każdy z nas poradzi sobie z tym dziełem i poczuje się jak prawdziwy artysta.

W każdym z nas istnieje potrzeba tworzenia. Dla jednych będą to wyśmienite wypieki, dla innych skręcanie mebli, urządzanie mieszkania, pielęgnacja kwiatów w ogrodzie, czy składanie konstrukcji z klocków. W zabieganym świecie codziennych obowiązków, prawdziwy renesans przeżywają tradycyjne techniki relaksacyjne oparte o tworzenie, takie jak sztuka decoupage, szydełkowanie, wyszywanie, kolorowanki dla dorosłych, filcowanie. W trend ten wkomponowana jest także zabawa z papierem. Nie ma chyba dziecka, które nie próbowałoby swoich sił w składaniu czapeczki, łódeczki czy też samolociku? Te nasze dziecinne zabawy mają swoje źródło w origami, ponad tysiącletniej sztuce pochodzącej z Azji wschodniej.

Tradycyjne origami oparte jest na tworzeniu kształtów z jednego kawałka papieru, zgiętego w odpowiedni sposób. Ale pod koniec XX wieku, wraz z napływem chińskich emigrantów do USA, dużą popularność na świecie zyskało origami modułowe. Jest to rozwinięta forma origami, w której używa się wielu prostokątnych kawałków papieru, aby stworzyć bardziej złożone dzieła. Z każdej z nich formuje się jeden moduł, a następnie łączy je ze sobą bez użycia kleju, tworząc trójwymiarowe rzeźby. Uzyskiwany efekt jest spektakularny , ale wymaga nakładu pracy i wiele cierpliwości.

Prawdziwej rewolucji w origami modułowym dokonało birmańsko – włoskie małżeństwo San San Oo i Luca Achino, które stworzyło i opatentowało technikę skracającą tworzenie modułu z 8 do 3 ruchów. Wynaleziony przez nich kształt trapezu z odpowiednimi bigami, sprawił, że trudna i wymagająca sztuka zmieniła się w relaksującą zabawę dostępną dla każdego.

Dzięki ich patentowi nie trzeba już samodzielnie wycinać i mozolnie składać setek prostokątów papieru. Teraz otrzymujemy gotowe wycięte kształty, z wyraźnie zaznaczoną linią zgięcia sugerującą nawet kierunek w którym powinniśmy to zrobić. W trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę.

Dzięki współpracy z twórcami nowoczesnego origami modułowego możemy dostarczyć Państwu gotowe zestawy kreatywne pod nazwą Origami 3D, przy których pomocy w najprostszy możliwy sposób będziemy mogli stworzyć wspaniałe rzeźby z papieru.

W chwili obecnej w ofercie znajduje się 15 modeli. Produkty są zróżnicowane co do wielkości (liczby elementów), jak i co do stopnia trudności składania. Tak, aby każdy zarówno początkujący, jak i wprawiony użytkownik mógł znaleźć coś dla siebie. Do każdego zestawu załączona została bardzo szczegółowa instrukcja, która krok po kroku prowadzi nas przez proces tworzenia. Co ważne, można także pobrać instrukcję wideo, gdzie San San Oo osobiście pokazuje jakie czynności należy wykonać, aby na koniec cieszyć się ze spektakularnego rezultatu.

artykuł we współpracy z marką Alexander Zabawki