Wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka, dzięki któremu codziennie przeżywamy wyjątkowe chwile. 13 października z okazji Światowego Dnia Wzroku wspólnie z marką HYLO zaprosiliśmy influencerów na panel dyskusyjny poświęcony dbaniu o wzrok – holistycznie 🙂

Marka HYLO jest liderem na rynku w zakresie nawilżania oczu. Krople HYLO zawierają wszystko, co niezbędne aby złagodzić objawy zespołu suchego oka.

Wiele osób wskazuje na takie dolegliwości i na to jak bardzo utrudnia im to codzienne życie. Krople HYLO nie zawierają w składzie żadnych konserwantów, pomagają w naturalnej terapii suchego oka.

Panel dyskusyjny podczas spotkania prowadziła znana dziennikarka Beata Tadla, a gośćmi byli: dr Agnieszka Bzikowska-Jura, Agnieszka Konecka terapeuta twarzy, dr n med Katarzyna Skoneczna z kliniki Optegra okulista i mikrochirurg oraz Aleksandra Gelo – coach.

Pod wieloma względami nasze oczy są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Towarzyszą nam stale. Są naszym oknem na świat – zamieniają proste chwile w niezapomniane przeżycia. Nasza pierwsza randka. Pierwsze kroki naszych dzieci. Nasze podróże do najpiękniejszych miast. I wiele więcej – nasze oczy pozwalają nam doświadczać świata w całej złożoności.

Wszystko zaczyna się od narządu wzroku. Wciąż jednak zapominamy o jednej rzeczy: to, co przyjmujemy za pewnik, wymagamy od naszych oczu codziennego wysiłku. Każdego dnia nasze oczy są narażone na liczne zagrożenia.

13 października 2022 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który skupia się wokół tematu pielęgnacji i higieny oczu, tak aby najdłużej były sprawne i zdrowe. Dlatego celebrujmy ten dzień razem! Poznajmy jak wielopłaszczyznowo możemy zadbać o oczy!

Zdrowy styl życia, w tym zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia, to pierwszy krok do zapobiegania. Możesz chronić swój wzrok przed promieniowaniem UV za pomocą wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych i prawidłowe dbanie o ich czystość, szczególnie jeśli nosisz makijaż.

Co najważniejsze, powinieneś zarządzać czasem spędzonym przed ekranem i robić regularne przerwy.

Przydatną praktyczną zasadą jest zasada 20-20-20: na każde 20 minut spędzonych na korzystaniu z ekranu należy przez 20 sekund odwracać wzrok na coś, co znajduje się w odległości 20 stóp (około 6 metrów).

Aby chronić wzrok, nie ma nic lepszego niż regularne, kompleksowe jego badanie przez wykwalifikowanego specjalistę. Okulary lub soczewki kontaktowe wykonane zgodnie z aktualną receptą oraz odpowiednie nawilżenie oczu pozwolą Ci normalnie żyć na co dzień. Badanie wzroku nie tylko sprawdza widzenie, ale jest też ważnym obszarem dbania o swoje zdrowie.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz nadszedł czas, aby uczynić badania oczu częścią okresowych badań zdrowotnych!

CZY WIESZ ŻE:

Krople do oczu należy używać wyłącznie w przypadku odczuwania dyskomfortu oczu- MIT

a.     Ważna jest codzienna pielęgnacja i nawilżanie oczu. Tak jak dbamy o skórę powinniśmy dbać również o oczy. Pozwala to utrzymanie oczu/wzroku w dobrej kondycji. Otoczenie, warunki środowiskowe, klimatyzacja, makijaż wpływa na kondycję oczu i wzroku, dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie, aby cieszyć się tym co nas otacza. W aptekach jest dostępny pełen wachlarz produktów, które można używać po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Konserwanty są niebezpieczne tylko w żywności- MIT

Konserwanty mogą powodować podrażnienia oczu, stany zapalne, a przewlekłe stosowanie może prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości jak swędzenie czy pieczenie oczu. Tak jak w żywności, tak i w innych produktach konserwanty mogą nieść szereg konsekwencji.

Nosząc soczewki kontaktowe należy używać kropli nawilżających- FAKT

Każdy użytkownik powinien przynajmniej dwa razy dziennie zakraplać krople nawilżające. Ważne, aby miały sprawdzony skład- były bez konserwantów. Taka aktywność poprawia codzienny komfort użytkowania soczewek kontaktowych. Niektóre krople możesz używać bez zdejmowania soczewek.

Długa praca przy komputerze na wpływa na kondycję wzroku -FAKT

Dłuższe skupienie wzroku na ekranie monitora, telewizji czy smartfonie powoduje rzadsze mruganie a to w konsekwencji prowadzi do wysychania oczu. Dlatego tak ważne jest wspomaganie oczu poprzez dodatkowe odpowiedniego nawilżenia.

Super food dla oczu! FAKT

Nasza dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Świadome wybory żywieniowe wpływają też na nasze oczy i stan filmu łzowego- np. owoce, warzywa, zdrowe tłuszcze. Dostarczaj w diecie witaminy i minerały poprzez sałatki i koktajle.  

JOGA dla oczu- FAKT

Naszym oczom należy się relaks. Warto od czasu do czasu okazać im czułość i po prostu zamknąć oczy na kilka sekund. Regularne mruganie rozprowadza równomiernie film łzowy, który zabezpiecza oczy przed wysychaniem. Zasada 20-20-20 technika pomagająca odpocząć oczom. Polega na skupieniu wzroku na obiekcie oddalonym o 20m przez 20 sekund co 20min. To proste ćwiczenie pomaga naszym oczom odpocząć. 

Demakijaż  i już koniec – MIT

Codzienny makijaż a wieczorem dokładny demakijaż to troska o skórę twarzy. Należy również pamiętać o odpowiednim “demakijażu” oczu, ponieważ pozostawienie resztek makijażu na powiekach może spowodować bolesność oczu i ich opuchliznę następnego dnia. Ponadto, aby zapobiec podrażnieniom oczu warto dodać do czynności po demakijażu również nawilżanie oczu.
artykuł powstał we współpracy z marką HYLO