Każda z nas marzy o łabędziej szyi – gładkiej i napiętej. Skoro według kosmetycznych standardów twarz kończy się na biuście, dlaczego okolice szyi i dekoltu są tak często pomijane w codziennej pielęgnacji?

Przyczyny starzenia się tej wyjątkowo delikatnej okolicy są bardzo złożone. Wraz z upływem czasu dochodzi do utraty produkcji kolagenu i elastyny. Skóra tego obszaru staje się cieńsza, zawiera mniej gruczołów łojowych oraz mieszków włosowych blokujących promienie słoneczne, dlatego jest bardziej podatna na oznaki starzenia się i uszkodzenia słoneczne. Tkanka tłuszczowa ulega wyczerpaniu i migruje w kierunku dolnej części twarzy, ze względu na ciągle działanie grawitacji. Dodatkowym czynnikiem są powtarzające się ruchy mięśni, w tym wypadku znaczącą rolę odgrywa patrzenie w dół na urządzenia elektroniczne – telefon czy komputer.

Znak czasu

Wyniki ostatnich badań pokazują, że w następstwie pandemii czas spędzony przed ekranem wzrósł średnio o 33-185%, co prowadzi do tzw. tech neck, czyli przedwczesnego powstawania poziomych linii na szyi, spowodowanych ułożeniem naszej twarzy, gdy patrzymy z góry na monitory. Ta powtarzana wielokrotnie czynność może zwiększać obciążenie
w obszarze szyi od 4,5 do aż 27 kg!

Skuteczne rozwiązanie

Jak więc skutecznie powstrzymać grawitację i zniwelować nieatrakcyjne „naszyjniki”? Z odpowiedzią przychodzi 4D Visible Lifting Serum i Cream – power couple prosto z laboratorium G.M. Collin. To dwa produkty opracowane dla delikatnej skóry szyi, dekoltu i twarzy, mające na celu: poprawę jędrności, napięcia i elastyczności skóry, wygładzenie poziomych zmarszczek szyi, rewitalizację zwiotczeń, wyrównanie kolorytu, redukcję zmarszczek mimicznych, nawilżenie skóry i podniesienie owalu twarzy.

W składzie 4D Visible Lifting Serum, natychmiastowo odtwarzającego napięcie skóry oraz niwelującego zwiotczenie szyi i dekoltu znalazły się m.in:

PROGELINE ™Trifluoracetyl Tripeptide-2 – wpływa na mikrorzeźbę i architekturę skóry remodeluje kontur twarzy. Poprawia spójność naskórka i przebudowuje matrycę kolagenową dając efekt liftujący, szczególnie w dolnych partiach twarzy. Skóra odzyskuje swoją elastyczność sprężystość.

MAJESTEM® – napina i wygładza zwiotczałą skórę szyi. Rzeźbi i przywraca młodzieńczy dekolt skórze szyi i dekoltu. Podnosi policzki, zmniejszając dolinę łez. Wygładza zmarszczki kurzych łapek.

SKINECTURA™ekstrakt z kwiatu łapy kangura australijskiego – zmniejsza widoczność, zwalcza oznaki starzenia powodowane przez grawitację. Zwiększa odporność na odkształcenia, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna i odporna. Poprawia jędrność i zmniejsza zwiotczenie skóry

NEODERMYL – ponownie energetyzuje starzejące się fibroblasty, stymuluje syntezę kolagenu I i kolagenu III. Poprawia gęstość i jędrność skóry, zapewnia szybko widoczną redukcję zmarszczek.

Idealnym uzupełnieniem dla serum jest 4D Visible Lifting Cream, o bogatej, kremowej konsystencji, który odbudowuje objętość twarzy, wzmacnia i ujędrnia skórę poprzez głębokie nawilżenie. W jego formule wykorzystano m.in.:

LINEFILL™ – ekstrakt z nasion sezamu – zwiększa objętość tkanki tłuszczowej, aktywujewczesne stadia adipogenezy: różnicowaniepreadipocytów do dojrzałych adipocytów.Zwiększa wielkość, jak i liczbę adipocytów,wyraźnie redukuje wszelkiego rodzajuzmarszczki, zmniejsza fałd nosowo-wargowy,zmarszczki nadwargowe, linie marionetek.

HYALURONIC ACID FILLING SPHERES – zapewniają długotrwałe nawilżenie, wypełniają głębokie zmarszczki i wygładzają powierzchnię skóry

INSTENSYL®wyciąg z bulw manioku – zapewnia natychmiastowy efekt liftingu, wygładza strukturę skóry
i redukuje zmarszczki.

EKSTRAKT Z KORY KLONU KANADYJSKIEGO – wysoki poziom przeciwutleniaczy, chroni skórę przed starzeniem oksydacyjnym. Zmniejsza aktywność kolagenazy, zwiększa syntezę elastyny i kolagenu. Poprawia jędrność i elastyczność skóry, redukuje widoczność zmarszczek.

Gdy już włączycie do rutyny pielęgnacyjnej dbanie o ten obszar, nie zapomnijcie o zmianie postawy i ułożeniu głowy. A czytając kolejne artykuły na stronie unieście telefon na wysokość oczu.

Aby ułatwić pacjentom włączenie nowego etapu do codziennej pielęgnacji, G.M. Collin przygotował materiał video z ujędrniającym automasażem, wykorzystującym produkty 4D Visible Lifting.  Modelka krok po kroku pokazuje, jakie ruchy zapewnią efekt liftingu, zmniejszą obrzęki oraz pobudzą krążenie, co pozwoli na lepsze przenikanie substancji aktywnych z kosmeceutyków

artykuł we współpracy z GM COLLIN