Codzienna pielęgnacja włosów, niby nic takiego, ale niestety wymaga nieco zaangażowania, jeśli zależy nam na świeżej, pełnej blasku fryzurze. Jak dobrze myć włosy i jakich kosmetyków używać, aby wizyta u fryzjera była przyjemnością, a nie pełną wstydu koniecznością? Oto nasze wskazówki!

Szampon

Dostępność różnego typu szamponów do włosów jest naprawdę ogromna. W każdej drogerii można ich znaleźć naprawdę mnóstwo. Różnorodność zastosowań, użytych składników i gwarantowanego efektu jest bardzo duża. Podstawą w doborze odpowiedniego preparatu jest wybór ukierunkowany na typ i potrzeby naszych włosów. To naprawdę ważne, bo inny skład będzie miał szampon do włosów suchych i zniszczonych, a zupełnie inny będzie ten przeznaczony do włosów skłonnych do nadprodukcji sebum. Kiedy już określimy typ i potrzeby naszych włosów należy przejść do aplikacji szamponu i prawidłowego mycia. Dobry szampon, taki jak https://skin79-sklep.pl/category/szampony nakładamy na skórę głowy i masujemy ją delikatnymi, kolistymi ruchami. Przechodzimy coraz niżej aż do karku, a następnie delikatnie masujemy również włosy. Co ważne podczas mycia głowy nie drapiemy mocno i nie trzemy skóry głowy, a włosy traktujemy delikatnie, usuwając brud od podstawy po końcówki. Mając już aplikację za sobą, trzeba pamiętać o dokładnym zmyciu preparatu. Podczas mycia głowy zawsze stosuj letnią, chłodną wodę!

Odżywka

Po dobrze wykonanej aplikacji szamponu i dokładnym umyciu włosów należy za każdym razem aplikować odżywkę. Ten preparat, tak samo jak szampon, powinien być dopasowany do potrzeb naszych kosmyków, ale dodatkowo może uwzględniać nasze potrzeby odnośnie późniejszej stylizacji. Odżywka powinna być nakładana na wilgotne włosy, z pominięciem skóry głowy. Po dokładnym rozprowadzeniu i delikatnym wmasowaniu jej w strukturę włosa, należy zmyć ją letnią, bieżącą wodą. Wybierając swoją idealną odżywkę do włosów, koniecznie zerknijcie na https://skin79-sklep.pl/category/odzywki, gdzie znajdziecie wiele wartościowych, naturalnych preparatów z tej gamy produktów.

Maska do włosów

Do regularnej pielęgnacji, warto także od czasu do czasu wdrożyć maskę do włosów. Sprawdzi się jako uzupełnienie procesu odżywiania i naprawy zniszczonych kosmyków. Dobra maska to źródło wielu cennych substancji, przez co świetnie wspomaga procesy regeneracyjne. Podczas zakupu ulubionego szamponu i odżywki, warto sprawdzić czy w danej linii nie ma również maski – wtedy zestaw będzie kompletny, a nasze włosy pod pełną kontrolą!

artykuł we współpracy z SKIN79