Mówi się, że sukces w związku zależy od partnerstwa i wzajemnej współpracy. Jednak są sytuacje, w których problemy się nawarstwiają. Gdzie upatrywać ich przyczyn? Spójrzcie na poniższą listę, co może być powodem zniszczenia związku.
- Brak uwagi
Bardzo często jedna z osób w związku cierpi. Mówi o tym drugiej połowie. Z drugiej strony napotyka na zaprzeczenie i argumenty, że jej obawy są bezpodstawne, że wyolbrzymia. Kiedy sytuacja powtarza się coraz częściej- zamykamy się w sobie, przestajemy rozmawiać. Milczymy z obawy, że nasz problem będzie znowu zbagatelizowany. Problemy zaczynają się w nas gromadzić i powodować poczucie frustracji.
- Animozje
Ile mogą trwać wzajemne niezgodności, które nie są rozwiązywane? Jeśli ciągle się w czymś nie zgadzamy, będzie w nas narastać frustracja. Rozwiązaniem jest spojrzenie na problem z perspektywy drugiej osoby, wykazanie empatii i próba rozwiązania problemu.
- Represje seksualne
Kiedy jeden lub obaj partnerzy czują, że ich potrzeby seksualne nie są spełnione, temat jest często zamiatany pod dywan. Często traktowany bywa przez partnerów jako niewygodny z różnych powodów. Na przykład osoba skryta, introwertyczna może uznać, że temat seksu jest “tabu” lub niepotrzebny do omawiania. Kwestia ta jest jednak ważna i wymaga rozmów, ponieważ sex jest ważną częścią związku.
- Milczące rozczarowanie
Przyznanie się do rozczarowania komuś, kogo kochasz jest trudne. W rzeczywistości niektóre związki kończą się z tego powodu. Mówmy o swoich obawach, rozczarowaniu, bo każdy ma prawo formułować swoje wnioski.
- Brak zaufania
Nierzadko jest tak, że poziom zaufania w nowych relacjach wynika z naszych doświadczeń z przeszłości. Na przykład byliśmy oszukiwani przez byłego partnera, zdradzani lub mamy sygnały, że tak się dzieje. Dlatego rozmawiajmy, zadawajmy proste, otwarte pytania, nie bójmy się dociekać prawdy. W ten sposób unikniemy złych emocji, które mogą okazać się bezpodstawne.
Źródło: www.powerofpositivity.com/5-silent-killers-relationship/