Każda kobieta po przekroczeniu 40 roku życia wchodzi w najwspanialszy okres życia. Teraz właśnie potrafimy w pełni doświadczyć uroków życia.  Co się zmienia po osiągnięciu magicznej 40-stki?

Kobieta po przekroczeniu wieku 40 lat zaczyna wykazywać tendencję do rozpoczęcia podążania swoją własną drogą emocjonalną. Jest to silny impuls wewnętrzny. Popycha on ją do postrzegania otaczającego ją świata w zupełnie inny sposób.

Dzięki zredukowaniu poziomu przepływu dopaminy i oksytocyny kobieta jesteśmy teraz w stanie zatrzymać na dłużej wszystkie przeżywane uczucia. Mogą do nich należeć na przykład poczucie bycia nagrodzoną za troskę o innych i dawanie wszystkiego z siebie.

W tym poszukiwaniu nowej rzeczywistości kobieta po przekroczeniu 40 roku życia zaczyna zachwycać się własną energią i rozpoczyna rozmyślania nad nową wizją świata. Dzięki temu maleje potrzeba troszczenia się o inne osoby.

Teraz taka szczęśliwa kobieta kontempluje życie z założeniem, że nie jest ona już dłużej jego więźniem. To pozwala jej być w stanie odnaleźć w nim spokój i równowagę. Tak więc jest to swego rodzaju prawda biologiczna, która stanowi nową drogę do naśladowania.

Oprah Winfrey i jej niezwykle celne przemyślenia

„Zachwycam się myślą o tym, że w tym wieku, który osiągnęłam wciąż się rozwijam. Nieustannie szukam nowych rzeczy, opuszczając regularnie moją strefę komfortu, by stać się bardziej oświeconą. Kiedy miałam dwadzieścia lat, myślałam sobie, że kiedyś nadejdzie dla mnie ten magiczny wiek dorosły.

Nie wiedziałam jednak kiedy. Może w wieku trzydziestu pięciu lat? Może później? W każdym razie miałam świadomość tego, że moja dorosłość dopiero wtedy będzie kompletna.

To zabawne, jak ta liczba zmieniła się przez te wszystkie lata. Nawet mając około czterdziestu lat, co traktowane jest przez społeczeństwo jako wiek średni, nadal czułam się jakbym nie była w pełni dorosła. Przy czym miałam niezachwianą pewność, że ten moment w końcu nadejdzie.

Teraz moje oczekiwania życiowe przekroczyły każde marzenie i nadzieję, jakie kiedykolwiek byłam w stanie sobie wyobrazić. Jestem przekonana, że musimy nieustannie kontynuować przekształcanie się w taką osobę, jaką po prostu chcemy i potrzebujemy być.”

źródło: pieknoumyslu.com