Pamiętamy, że kiedy byłyśmy małymi dziewczynkami, ciągle nam mówiono, że mamy być grzeczne, że w pokoju mamy mieć czysto i oczywiście nie wolno nam przeklinać! Tymczasem eksperci ujawniają zgoła inna prawdę, tylko przeczytajcie!

Kiedy możesz, używaj brzydkich słów

Nic bardziej mylnego!

Istnieje powszechna opinia, że tylko ludzie, którzy są słabo wykształceni, używają wulgarnych i brzydkich słów, ponieważ ich zasób słownictwa jest ograniczony. Amerykańscy naukowcy zdecydowali się przeprowadzić w tej kwestii interesujący eksperyment. Poprosili, aby ludzie przypomnieli sobie tyle przekleństw, ile tylko potrafią. Wyniki były zaskakujące! Ci, którzy pamiętali najwięcej, mieli najwyższe oceny IQ z całej grupy. Umiejętności oratorskie tych osób były znacznie wyższe od tych, którzy znali mniej przekleństw. Inteligentni ludzie charakteryzują się umiejętnością korzystania z odpowiednich słów w zależności od sytuacji i rozumieją, kiedy powinni milczeć.

Wykorzystaj czas w nocy

W kwestii spania dzielimy ludzi na: sowy i ranne ptaszki. W różnych publikacjach czytamy, że sowy mają wyższy poziom inteligencji. Więc jeśli jesteś jednym z tych, którzy kochają funkcjonować w nocy i wstawać późno, to masz powody do radości – jesteś w tej samej grupie co Charles Darwin, Winston Churchill i Elvis Presley.

Masz bałagan w domu? Nie ma problemu!

W wielu firmach słyszymy często o akcji czyste biurko. Po skończonej pracy nic na nim nie może pozostać.. Tymczasem badacze uniwersytetu w Minnesocie doszli do wniosku, że jeśli masz chaos i bałagan na biurku, to nie jest to istotne, bo Twój mózg skupia się na tym, co naprawdę jest ważne. Mało tego, psychologowie są przekonani, że nieuporządkowane środowisko jest doskonałym sposobem na ucieczkę od tradycyjnych sposobów myślenia.

 

źródło: www.brightside.me/inspiration-psychology/intelligent-people-go-to-bed-late-leave-a-mess-everywhere-and-use-bad-language-215555/